Czynniki sukcesu własnego biznesu

Data: 17-01-2013 r.

Pomysł, ciężka praca, kreatywność myślenia, pasja, promocja – te czynniki prowadzą do sukcesu w biznesie. Brak któregokolwiek z nich może bezpośrednio przyczynić się do niepowodzenia.

Własna firma, to doskonałe rozwiązanie na trudnym rynku pracy. Dlaczego zatem tak niewielu osobom udaje się osiągnąć sukces? Co trzeba wziąć pod uwagę, kiedy planujemy nowe przedsięwzięcie biznesowe? Poniżej garść wskazówek zaczerpniętych od fachowców.

Pomysł i potencjał jego realizacji

Liczy się przede wszystkim dobry pomysł. Przyszły przedsiębiorca musi bowiem zaoferować coś, czego nie oferują inni. Na zapełnionym rynku, na którym wydaje się, że wszystko już jest, trudno znaleźć coś naprawdę wyjątkowego. Trzeba się zatem dobrze rozejrzeć, zastanowić czego mnie samemu brakuje, co mnie denerwuje, co mogłoby lepiej funkcjonować. Jeśli coś takiego znajdziemy, ważną część pracy nad projektem biznesowym mamy już z głowy.

Teraz trzeba zapoznać się z przepisami, bez znajomości których łatwo popaść w kłopoty. Następnie ułożyć biznesplan, by sprawdzić, jaki jest potencjał sukcesu danego przedsięwzięcia biznesowego (czyli jego opłacalność). Jeśli z wyliczeń wyniknie, że warto zrealizować projekt, można przystąpić do drugiego etapu – konkretnej pracy.

Ciężka praca

To faza realizacji projektu, która wymaga wytężonej pracy. Trzeba zakasać rękawy i zabrać się do konkretnej roboty. Między innymi przygotować całą infrastrukturę biznesową (np.: zgłosić działalność, założyć konto bankowe, przygotować wzory umów, pieczątki, zadbać o miejsce pracy dla siebie i ewentualnych pracowników, przygotować się do wytwarzania pierwszych egzemplarzy produktów, etc.), zdobyć fundusze, zatrudnić ludzi – jeśli trzeba, opracować plan promocji i wdrożyć go w życie itd.

Pracy jest tyle, że doba będzie za krótka. Nikt jednak sam sobie za nadgodziny nie będzie płacił. Zatem im szybciej i sprawniej uda się uruchomić faktyczną działalność, tym mniej będzie to kosztowało i większe będą szanse na odniesienie sukcesu. Czas, to przecież pieniądz!

Kreatywność

Twórcze myślenie pomaga pokonywać pojawiające się przeszkody. Jeśli czegoś nie da się zrealizować w założony sposób, trzeba mieć w zapasie wariant B i C, a nawet kolejne. Na pewno nie można opuszczać bezradnie rąk i liczyć, że jakoś to będzie. Takie zachowanie prostą drogą poprowadzi nową inicjatywę biznesową na próg katastrofy. Nieuniknione przecież przeszkody, powinny wyzwalać w przedsiębiorcy kolejne pokłady determinacji i chęci walki – bo to właśnie jest często walka o przetrwanie.

Jednak nic na siłę. Od czasu do czasu, warto oderwać się od faktur i analiz, by zająć umysł czymś zupełnie innym. Wypoczęty mózg lepiej pracuje i jest zdolny do lepszej kreacji. Warto wziąć kartkę papieru i wizualizować swoją firmę, produkt, usługę… Wypisać wszystko, co się z nią kojarzy. Wtedy łatwiej zwerbalizować pomysły, wymyślić efektywniejszą ścieżkę postępowania na drodze do sukcesu własnego biznesu.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

Polecane artykuły

Polecamy kancelarię:

 • Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Majcherczyk

  ul. Stawowa 4 lok. 39, 41-200 Sosnowiec

  Wyświetl wizytówkę
 • Buszan Suchecka Orłowski Adwokat Radcowie Prawni Sp.p.

  ul. Armii Krajowej 22/2, 81-849 Sopot

  Wyświetl wizytówkę
 • THE N.E.W.S. LAW CENTER Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

  ul. Kazachska 1/89, 02-999 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
 • adwokat Wojciech Rudzki - kancelaria adwokacka

  Józefa Piłsudskiego 40/4 Kraków 31 - 111

  Wyświetl wizytówkę
 • KANCELARIA ADWOKACKA Adwokat Michał Gajda

  ul. Księcia Bogusława X 1/3, 70-440 Szczecin

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Robert Dudkowiak

  ul. Jana Pawła II 11 lok. 5, 62-300 Września

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Adwokacka Adwokata Piotra Sęka

  ul. Narutowicza 44 lok. 20, 90-135 Łódź

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radców Prawnych ARVE M.Kusztan & R.Ponichtera Sp. K.

  ul. Czysta 4, 50-013 Wrocław

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Marek Foryś

  ul. Słupecka 9/1, Gdynia

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria MERITUM

  ulica Westerplatte 13/5, 31-033 Kraków

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Tymiński

  Łukowska 9 Lok. 126, 04-133 Warszawa

  Wyświetl wizytówkę
 • Kancelaria Prawna Iurisco Edyta Przybyłek

  ul. Zgrzebnioka 28, 40-520 Katowice

  Wyświetl wizytówkę
Array ( [docId] => 26192 )
Array ( [docId] => 26192 )

Array ( [docId] => 26192 )