Henryka Bochniarz – zapatrzona w Michaela Portera

Data: 17-02-2013 r.

Mamy niewidzialny sufit, który nie pozwala kobietom przebić się na najwyższe stanowiska. Wciąż stanowię wyjątek w tym męskim gronie – mówi Henryka Bochniarz, przewodnicząca PKPP Lewiatan.

Na początku transformacji firmy rozkwitały w błyskawicznym tempie. W pierwszych dwóch latach po uwolnieniu gospodarki powstało 600 tys. firm i 2 mln nowych miejsc pracy. Panowała reguła: co nie jest zakazane, jest dozwolone, a działalność gospodarczą rejestrowało się błyskawicznie.

Teraz barier z roku na rok przybywa, a rząd niewiele robi, aby ułatwić osobom aktywnym działalność gospodarczą. To droga do zmarnowania największego potencjału, jaki Polska posiada – uważa H. Bochniarz.

Doświadczenia wynikające z bycia przedsiębiorcą, Henryka Bochniarz postanowiła wykorzystać powołując organizację pracodawców PKPP Lewiatan. Stojąc na jej czele, walczy o racjonalne prawo dla biznesu, traktowanie przedsiębiorców jak ludzi, którzy tworzą miejsca pracy, a nie jak przestępców, którzy całą aktywność kierują na oszukanie fiskusa. Angażuje się zatem w lokalne i globalne projekty wspomagające biznes i gospodarkę, a jej idolem jest amerykański ekonomista Michael E. Porter.

 

Tak znanej osoby, politycy długo nie zostawili samej. Czy udało im się ją wciągnąć do tej gry? Jak rodzina znosi jej ciągłą nieobecność?

Źródło: „Bizneswoman pierwszego skojarzenia”, Strategie Biznesu

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26196 )
Array ( [docId] => 26196 )