Jak kobiety mogą wykorzystać swoje atuty w prowadzeniu własnej firmy

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 25-05-2012 r.

Kobiety coraz częściej sięgają po niezależność i decydują się na założenie własnej firmy. Mają ku temu właściwe predyspozycje, takie jak asertywność czy umiejętności interpersonalne. Co liczy się najbardziej?

Motywacja

Kobiety zakładają własny biznes, ponieważ pragną niezależności. To ona najbardziej motywuje je do podjęcia takiego kroku. Dzięki temu są bardziej aktywne i śmiało realizują swoje pomysły.

Zdecydowanie chętniej niż mężczyźni korzystają z rozwiązań takich jak elastyczny czas pracy, a także licznych innowacji. Są bardziej zdeterminowane, żeby osiągnąć sukces i poważnie podchodzą do swoich obowiązków.

Organizacja pracy

Kobiety potrafią bardziej efektywnie zarządzać swoim czasem oraz planować i organizować rozkład pracy. W życiu zawodowym precyzyjnie określają swoje cele i poszczególne etapy ich osiągania. Równie konkretne są w przypadku planowania wydatków i długofalowych działań. Płeć piękna nie boi się skomplikowanych formalności.

Praca z klientem

W prowadzeniu własnego biznesu liczy się przede wszystkim podejście do klienta. Kobiety mają tę przewagę nad mężczyznami, że są bardziej wyczulone na potrzeby i oczekiwania ludzi. Posiadają też umiejętność słuchania swoich rozmówców. Dzięki temu mogą lepiej dostosowywać się do swoich klientów i bardziej efektywnie zachęcać ich do korzystania z usług prowadzonej przez nie firmy.

 

Kierowanie zespołem

Podobnie jak w przypadku pracy z klientem dużym atutem kobiet są wysoko rozwinięte kompetencje miękkie. Odpowiadają one za pracę w zespole, asertywność, pewność siebie, umiejętności interpersonalne. Przedstawicielki płci pięknej są wyczulone na potrzeby personelu i skutecznie zażegnują ewentualne spory. Przy tym potrafią zbudować swój autorytet w firmie.

Kobiety posiadają wiele atutów. Ich niezależność, asertywność, zdolności interpersonalne i motywacja niewątpliwie są cechami, które pomogą im w założeniu i poprowadzeniu własnej firmy.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25913 )
Array ( [docId] => 25913 )