Jak założyć biuro podróży

Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 25-05-2012 r.

Jednym z pomysłów na własny biznes jest biuro podróży. Taka forma działalności gospodarczej jest nieskomplikowana, ale przy jego zakładaniu należy przeanalizować kilka kwestii. Przyjrzyjmy się im dokładniej.

Biuro podróży, czyli co

Biuro podróży może być rozumiane na wiele sposobów. Wyróżnia się trzy formy prowadzenia tego typu przedsiębiorstwa: organizator turystyki, pośrednik turystyczny i agent turystyczny.

Organizator turystyczny zajmuje się organizacją każdej imprezy, wyjazdu. Zapewnia klientom dojazd, zakwaterowanie, atrakcje na miejscu, itp. Z kolei pośrednik turystyczny wykonuje zlecenia klienta i świadczy dla niego usługi turystyczne. Najprostszym rodzajem prowadzenia biura podróży jest agencja turystyczna. Pośredniczy ona w sprzedaży usług turystycznych organizatorów turystycznych. Takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących pomysłu na własny biznes.

Rejestracja

Po wybraniu rodzaju działalności, którą chcemy prowadzić, należy zarejestrować spółkę w urzędzie marszałkowskim. Wniosek o założenie tego typu działalności gospodarczej powinien zawierać: numer NIP, dane teleadresowe właściciela spółki, przedmiot i zasięg prowadzonej działalności, miejsce jej wykonywania oraz upoważnienia.

Dodatkowo należy przedłożyć umowę dotyczącą zabezpieczenia finansowego na wypadek niewypłacalności spółki. Zabezpieczenie może przyjąć różne formy, ale najczęściej wybieraną jest gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa. Nie jest to wymagane przy zakładaniu agencji turystycznej.

Po wydaniu pozwolenia przez urząd, agent może już przystąpić do zawierania umów z organizatorami, a organizator i pośrednik zawiera umowy z hotelami, przewoźnikami oraz z klientem.

Założenie biura podróży jest dobrym pomysłem na własną firmę. Warto jednak pamiętać, żeby zapewnić klientom dobre ceny i atrakcyjną, różnorodną ofertę. Oprócz wycieczek można organizować lub sprzedawać bilety lotnicze lub autokarowe. Inną metodą jest prowadzenie swojej działalności poprzez internet.

Bardzo ważne jest także zachęcenie klientów do skorzystania z usług prowadzonego przez nas biura podróży, ponieważ konkurencja na rynku polskim jest ogromna.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Opinie czytelników

data:

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Zapraszamy na darmowe szkolenie http://www.zlotemysli.pl/p/travel2.html

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu
data:

Jeśli chcecie otworzyć własne biuro podróży to zapraszamy do współpracy... http://www.wakacjenonstop.pl/warto-wiedziec/holiday-time-club_46.html

Ocena użytkownika:
5
Zgłoś naruszenie regulaminu

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25912 )
Array ( [docId] => 25912 )