Jak założyć własną firmę pośrednictwa finansowego

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 26-04-2012 r.

Pośrednictwo finansowe jest dość ogólną nazwą. Czym tak właściwie zajmuje się pośrednik finansowy i jakie warunki musi spełnić, aby prowadzić działalność o tym profilu? Sprawdź to.

Praca pośrednika finansowego

Zasadnicza kwestią, jaką powinieneś określić przed założeniem własnej firmy pośrednictwa finansowego, jest profil Twojej działalności. Pojęcie "pośrednictwa finansowego" może dotyczyć zarówno firmy prowadzonej przez jedną osobę, jak również spółki. Oferta może być skierowana do różnej grupy odbiorców – głównie do klientów indywidualnych albo do biznesowych. Określenie profilu działalności pozwoli na efektywne ukierunkowanie działań własnego biznesu.

Głównym celem pośrednika finansowego jest doradzanie korzystnych rozwiązań finansowych dla swoich klientów. Oprócz wskazówek jak korzystnie zaciągnąć kredyt lub wziąć pożyczkę, pośrednicy finansowi udostępniają również swoim klientom najkorzystniejsze produkty.

Predyspozycje do wykonywania zawodu pośrednika finansowego

Firmę pośrednictwa finansowego może założyć każdy, kto jest w stanie przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Idealny pośrednik finansowy powinien jednak wykazywać się dobrą organizacją pracy, jak również pełną rzetelnością. Poza tym niezbędna jest zdolność analitycznego myślenia, racjonalnego planowania, jak również krytyczna ocena sytuacji.

Warto pamiętać, że Twoje usługi jako pośrednika finansowego będą miały bardzo często istotny wpływ na przyszłość finansową klientów. Z tego względu jako idealny pośrednik powinieneś wykazać się nie tylko specjalistyczną wiedzą na temat finansów, ale również pełną odpowiedzialnością za polecane produkty. Poza tym elastyczność oraz pełna mobilność będzie przydatna w kontaktach z klientami, którzy często wymagają pełnego dostosowania do swoich potrzeb.

 

Sieć znajomości i polityka przedsiębiorstwa

Decydując się na prowadzenie firmy pośrednictwa finansowego, musisz pamiętać, że Twoja działalność nie będzie opierać się jedynie na samodzielnym działaniu. Produkty finansowe, które będą udostępniane klientom za pośrednictwem Twojej firmy, będą z reguły pochodziły ze źródła zewnętrznego. Dlatego też, jeszcze przed otwarciem biura pośrednictwa finansowego, powinieneś wypracować właściwe kontakty z firmami, których produkty będziesz polecał.

Istotną kwestią jest również, szczególnie w początkowej fazie prowadzenia biura, polityka przedsiębiorstwa. Zbyt restrykcyjne warunki dostępu klientów do oferowanych produktów finansowych może negatywnie wpłynąć na zainteresowanie ofertą firmy. Natomiast zbyt niski poziom bezpieczeństwa udzielanych zobowiązań finansowych może przyczynić się do szybkiego upadku działalności.

Wprawdzie sam jako pośrednik nie udostępniasz swoim klientom własnych źródeł finansowych, jednak Twoje zarobki zależne są od liczby pozytywnie przyjętych wniosków klientów przez zewnętrzne firmy finansowe, z którymi współpracujesz. Z tego względu powinieneś wypracować taką politykę własnego przedsiębiorstwa, aby jednocześnie zachęcała klientów do Twoich usług, jak również zapewniała Twojemu przedsiębiorstwu pewny zarobek.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25895 )
Array ( [docId] => 25895 )