Jakie czynniki gwarantują sukces ekonomiczny firmy

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 28-05-2012 r.

Z chwilą założenia przedsiębiorstwa, bez względu na jego wielkość i branżę, sukces ekonomiczny jest marzeniem każdego przedsiębiorcy. Zdawanie się na los nie jest zwyczajem człowieka przedsiębiorczego. Odpowiedni plan, wiedza i praca pozwalają osiągnąć sukces, a składa się na niego kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Czynniki sukcesu

Na osiągnięcie sukcesu ekonomicznego składają się pojedyncze czynniki, z których każdy jest ważny. To właśnie od nich zależy, czy firma sukces osiągnie i w jakim czasie jej się to uda. Jednak tylko przestrzegając wszystkich, może ona zwiększyć prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

Szczęśliwa siódemka

Wszystkich czynników jest siedem, a przedstawiają się one następująco:

  • Dobrze zorganizowany system planowania.
  • Odpowiednia strategia. Strategia Twojej firmy musi być dobrana odpowiednio do rynku i nastawiona na produkt, który oferujesz.
  • Odgórnie określone cele. Firma powinna mieć misję, z którą zaznajomieni powinni być pracownicy. Podniesie to motywację i zwiększy efektywność wykonywanej pracy.
  • Sformalizowana struktura organizacyjna. Dokumenty muszą dokładnie określać reguły panujące w firmie, opisywać zadania i kompetencje.
  • Właściwy sposób zarządzania. Firma posiadająca system motywacyjny i zapewniająca należyte warunki pracy ma większe szanse odnieść sukces ekonomiczny.
  • Zapewnienie stabilności w personelu. Ciągłe migracje zatrudnionych nie przysłużą się firmie. Szczególnie wysoce wykwalifikowani pracownicy powinni być utrzymywani w firmie na stałe.
  • Należyte zarządzanie atutami firmy. Kadra kierownicza, powinna skupić się na mocnych stronach przedsiębiorstwa i zdobyć przewagę nad konkurencją.

 

Jak widać, nie są to rzeczy, których nie wiedziałby każdy przedsiębiorca. Główną trudnością jest jedynie trzymanie się tych założeń. Warto dlatego dokładnie przeanalizować czy w Twojej firmie wszystkie z tych czynników są obecne. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że jesteś na właściwej drodze do sukcesu.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25918 )
Array ( [docId] => 25918 )