Jakie są szanse i zagrożenia dla gabinetu lekarskiego

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 29-08-2012 r.

Prowadzenie gabinetu lekarskiego może być bardzo udanym pomysłem na biznes, ale może też zakończyć się niepowodzeniem. Warto zatem przed podjęciem tego rodzaju działalności przeanalizować, jakie są najpoważniejsze szanse i zagrożenia dla naszej praktyki lekarskiej.

Szanse

Dużą szansą jest wyrobienie sobie marki lekarza zaufanego i sprawdzonego. Opinia specjalisty w społeczeństwie wyrobi nam dobrą markę, a pacjenci będą polecać nasze usługi swoim znajomym. Warto też poświęcać pełną uwagę osobom, które do nas przychodzą. Jeśli ktoś poczuje, że nie interesuje nas jego przypadek nie wróci więcej do gabinetu.

Wielką szansą jest dobra lokalizacja. Na prowadzenie swojej działalności warto wybrać miejsce, gdzie konkurencja nie jest duża. Idealne do tego będą niewielkie miejscowości, których mieszkańcy często są zmuszeni jechać do pobliskich miast, żeby skorzystać z porady lekarza. Znakomitą lokalizacją są także nowopowstające osiedla. W takich miejscach z reguły nie ma w okolicy lekarza, co stanowi doskonałą okazję do rozpoczęcia działalności.

Wygląd gabinetu, jakość obsługi i wystrój też mają ogromne znaczenie. Warto stworzyć miejsce przyjazne, w którym zapomina się o dolegliwościach. Należy także zwrócić uwagę, żeby nasz gabinet był zawsze czysty i pachnący. Szansą będzie też czytelna i przejrzysta strona internetowa, dzięki której będzie mogło nas odnaleźć więcej pacjentów.

 

Zagrożenia

Niewątpliwym zagrożeniem jest spora konkurencja. Wielu lekarzy podjęło decyzję o założeniu własnej działalności, co spowodowało spore zagęszczenie gabinetów świadczących specjalistyczne usługi. Ponadto prowadząc porady lekarskie w nieznanym mieście ciężko zaistnieć w świadomości osób, które potencjalnie mogą skorzystać z naszych usług.

W małej miejscowości każdy nasz błąd lub niewłaściwa diagnoza mogą kosztować nas utratę pacjentów. Większe miasta zaś to większa rywalizacja i anonimowość. Zagrożeniem może być także zła lokalizacja. Umiejscowienie go w zaniedbanej kamienicy nie wpłynie korzystnie na opinię o naszym gabinecie.


Zobacz także:

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26084 )
Array ( [docId] => 26084 )