Jakie są szanse i zagrożenia dla zakładu pogrzebowego

Autor: Kaźmierczak-Błocisz Joanna
Data: 28-09-2012 r.

Zakład pogrzebowy może być bardzo dobrym pomysłem na biznes. Spory popyt na tego typu profesjonalne usługi to prawdziwa szansa dla osób, które myślą o takim przedsięwzięciu. Z drugiej strony należy pamiętać, że w tej branży konkurencja jest bardzo duża. Jakie są potencjalne szanse i zagrożenia takiej działalności?

Szanse

Szansą dla zakładu pogrzebowego jest dobra lokalizacja. Duże miasta z reguły cechują się większą umieralnością niż tereny wiejskie, a mieszkańcy są w stanie wyłożyć większą sumę na pogrzeb bliskiej osoby. Ponadto plusem jest zdecydowanie kompleksowość usług, tak żeby klient mógł załatwić w naszym domu pogrzebowym jak najwięcej spraw, od pomocy w kwestiach formalnych, przez dowóz zwłok, ich przygotowanie, ubranie, grzebanie, aż po oprawę muzyczną i florystyczną uroczystości oraz pomoc w organizacji stypy. Obecnie coraz bardziej popularna jest kremacja, co warto mieć na uwadze, myśląc o rozwoju zakładu pogrzebowego.

Równie dobrym pomysłem jest oferowanie przy zakładzie nagrobków lub współpraca z firmą kamieniarską, polegająca na jej rekomendacji lub rabatach dla klientów naszej firmy. Również wygląd i ubiór naszych pracowników jest dużą szansą dla tej działalności. Czyści, schludni i potrafiący się elegancko zachować kierowcy czy grabarze są bardzo dobrą wizytówką przedsiębiorstwa.

 

Zagrożenia

Podstawowym zagrożeniem jest konkurencja. W branży pogrzebowej jest ona bardzo duża. Duże zakłady o ustalonej i wyrobionej przez lata renomie są dla nowopowstających firm wręcz zabójcze. Wejście na rynek wymaga bardzo dużego nakłady finansowego oraz silnych nerwów, co także stanowi spore zagrożenie dla firm.

Na niekorzyść naszego domu pogrzebowego mogą wyjść również mało profesjonalni pracownicy, którzy np. nie wiedzą w jaki sposób okazać należny szacunek zwłokom lub nie potrafią dobrze zachować się podczas pogrzebu. Sporym zagrożeniem będzie również brak doświadczenia oraz trudności w oszacowaniu popytu na obsługę uroczystości pogrzebowych.

Kaźmierczak-Błocisz Joanna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26137 )
Array ( [docId] => 26137 )