Jakie szkolenia są potrzebne do założenia pracowni krawieckiej

Autor: Woźniak Wojciech
Data: 30-08-2012 r.

Wyłączając wymóg założenia własnej działalności gospodarczej przedsiębiorca decydujący się na założenie pracowni krawieckiej nie potrzebuje żadnych koncesji. Warto jednak rozważyć dodatkowe szkolenia, które pozwolą zdobyć niezbędne umiejętności.

Szkolenia

Pracownia krawiecka musi dysponować doświadczonym personelem. Można je zdobywać samemu lub na stanowisku związanym z branżą krawiecką. Dobrym rozwiązaniem są również szkolenia. Może wydawać się, że w dobie tanich ubrań ze wschodu trudno będzie znaleźć miejsce, w którym można się dokształcać w tej dziedzinie. Okazuje się jednak, że oferta ta jest bardzo bogata i przeznaczona dla osób początkujących oraz zaawansowanych w sztuce krawieckiej.

W skład takiego szkolenia wchodzi zdejmowanie miary, szycie określonych typów ubrań, nauka projektowania własnych kreacji, teoria kolorów, kursy z zakresu stylów i mody. Również za granicą można się rozwijać w tym kierunku. W prestiżowych akademiach np. Fashion Tailoring Academy w Londynie również można pobierać naukę, a ukończenie poważanego studium i dyplom zawieszony w pracowni na pewno przyciągną klientów.

 

Niezbędne doświadczenie

Nabywanie gdoświadczenia krawieckiego poprzez praktykę lub szkolenia jest niezbędnym elementem w tej branży. Pracownicy bez odpowiednio długiej praktyki szybko zniechęcą klientów do korzystania z usług zakładu i tym samym doprowadzą go do upadłości.

Pracownia krawiecka jedynie jakością może konkurować z masową produkcją tanich ubrań pochodzących najczęściej z Chin. Wysoki poziom świadczonych usług wynika przede wszystkim z doświadczenia, dlatego przedsiębiorca musi dbać o właściwe wykwalifikowanie i rozwój swoich pracowników lub w przypadku prowadzenia działalności jednoosobowej, samego siebie.

Szkolenia mogą być kosztowne, jednak warto wyznaczyć sobie w budżecie finanse, które będą przeznaczone właśnie na poszerzanie wiedzy i umiejętności. Bez ciągłego podnoszenia kwalifikacji pracowników lub przedsiębiorcy pracownia ma nikłe szanse na utrzymanie się na rynku.

Woźniak Wojciech

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26088 )
Array ( [docId] => 26088 )