Założenie pracowni architektonicznej

Autor: Kulik Katarzyna
Data: 26-04-2012 r.

Estetyka wnętrz odgrywa ważną rolę w architekturze. Z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi projektantów wnętrz. Czy jednak aranżacja mieszkań obcych ludzi może być opłacalna? Sprawdź to.

Predyspozycje do wykonywania zawodu

Jeżeli zainteresowała Cię architektura wnętrz jako zawód, powinieneś zweryfikować własne predyspozycje do jego wykonywania. W tym przypadku niezbędne jest wyczucie estetyki oraz kreatywność. Aranżując konkretne wnętrze, oprócz indywidualnych wymagań zleceniodawcy, musisz wziąć przede wszystkim pod uwagę wyczucie "smaku" i dopasowania poszczególnych elementów wyposażenia. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wyposażenia, musi tworzyć idealną całość z pozostałymi elementami.

Poza tym, najczęstszym z wymagań Twoich klientów będzie z pewnością oryginalność. Z tego względu pomysłowość jest szczególnie ceniona w tym zawodzie.

Wykształcenie architekta wnętrz

Architektura wnętrz istnieje jako kierunek studiów wyższych, jednak do wykonywania tego zawodu nie jest wymagane jej ukończenie. Aranżacją wnętrz możesz zająć się równie dobrze po studiach artystycznych, plastycznych czy nawet po ukończeniu szkoły średniej.

Przydatnymi umiejętnościami praktycznymi jest rysunek techniczny oraz wyobraźnia przestrzenna, które znacznie ułatwią Ci opracowanie projektów.

W opracowywaniu projektów przyda Ci się również wiedza z zakresu grafiki komputerowej.

 

Rodzaj działalności

Planując karierę jako architekt wnętrz, powinieneś przemyśleć kwestię charakteru swojej działalności. Jeżeli masz pewność, że miesięczny dochód pozwoli Ci na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem własnej firmy, warto o tym pomyśleć.

Natomiast, jeżeli nie jesteś pewien swoich sił w tym zawodzie, być może w pierwszym etapie powinieneś pomyśleć o nawiązaniu współpracy z firmami wykończeniowymi, które często korzystają z usług architektów wnętrz jako podwykonawców.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 25899 )
Array ( [docId] => 25899 )