Dlaczego bycie mobilnym i elastycznym może przybliżyć Cię do sukcesu

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 31-07-2012 r.

Odpowiednie wykształcenie czy doświadczenie zawodowe nie zawsze są wystarczające na współczesnym rynku pracy. Do osiągnięcia zawodowego sukcesu bardzo często konieczne są dodatkowe umiejętności. Dlaczego bycie mobilnym i elastycznym może przybliżyć Cię do triumfu?

Dostosuj się do zachodzących zmian

Współczesny rynek pracy cechuje się dużą zmiennością. Z dnia na dzień pojawiają się nowe zawody, a obowiązki zawodowe na konkretnych stanowiskach są rozbudowywane. Stąd elastyczność jest konieczna do przystosowania się do zachodzących przekształceń.

Jeżeli chcesz osiągnąć zawodowy sukces, musisz być przygotowany na ewentualną konieczność przekwalifikowania czy dostosowania życia prywatnego do pracy zawodowej.

Coraz częściej od pracowników wymaga się nie tylko solidnego wywiązywania się z powierzonych obowiązków, ale również możliwości realizacji swych zadań w elastycznych godzinach pracy. Ośmiogodzinny tryb pracy, trwający z reguły od 8.00 do 16.00, zastępowany jest czasem pracy przystosowanym indywidualnie do pracownika. Bycie elastycznym umożliwi Ci nie tylko reagowanie na zachodzące zmiany, ale również pozwoli przystosować pracę zawodową do własnych wymagań, a co za tym idzie wpłynie na zwiększenie Twojej efektywności.

Praca w jednym miejscu to przeżytek

Sytuacja wygląda podobnie odnośnie miejsca wykonywania danego zawodu. Owszem, istnieją jeszcze stanowiska, które wiążą się z pracą w firmowym biurze. Jednak obecnie coraz więcej zawodów wymaga od pracowników pełnej mobilności i gotowości do służbowych wyjazdów. Jeżeli chcesz osiągnąć zawodowy sukces, musisz liczyć się z tym, że zostaniesz zmuszony do wyjazdu w delegację.

Poza tym praca na wielu stanowiskach wiąże się z koniecznością odbywania – dłuższych czy krótszych – podróży służbowych. Bardzo często to właśnie od zdobytych podczas delegacji kontaktów biznesowych będzie zależeć Twoja przyszłość zawodowa, dlatego też konieczność podróżowania i bycia mobilnym powinna być wpisana w Twój życiowy sukces.

Sukces zależy od Ciebie

Jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że elastyczność i mobilność mogą skutecznie przybliżyć Cię do sukcesu, zastanów się nad tym, kto tak naprawdę pracuje na Twój sukces.

Oczywiste jest, że relacje z inwestorami czy innymi biznesmenami stanowią podstawę do osiągnięcia własnego celu zawodowego. Jednak to, czy nawiążesz z nimi odpowiednie stosunki, jak również sposób, w jaki będziesz chciał osiągnąć zawodowy sukces, zależą jedynie od Ciebie i Twojego zaangażowania. Tylko Ty możesz o to zadbać, a bycie elastycznym i mobilnym z pewnością Ci to ułatwią.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26491 )
Array ( [docId] => 26491 )