Dlaczego kobieta powinna założyć własną firmę

Kategoria: HR
Autor: Stwora Sylwia
Data: 28-05-2012 r.

Założenie własnego przedsiębiorstwa stanowi nie lada wyzwanie dla kobiety, ale to często jedyna szansa, aby mogła spełnić swoje aspiracje zawodowe i była w stanie pogodzić życie rodzinne z pracą i karierą. Oto powody, które skłaniają kobiety do podjęcia ryzyka i uruchomienia własnej firmy.

Niezależność

Nikt nie wyznacza Ci obowiązków, ani nie pogania Cię terminami. Samodzielnie ustalasz strategie, cele i hierarchię wartości firmy oraz priorytetowe dla niej działania. Jesteś dla siebie szefem, na którym spoczywa cała odpowiedzialność, zarówno za sukcesy, jak i porażki firmy.

Czas dla rodziny

Prowadząc własny biznes sama wiesz, w którym momencie możesz zdecydować się na dziecko bez obawy, że wybierając macierzyństwo poświęcasz pracę. Nie będziesz musiała tłumaczyć się również przed szefem, że musisz wyjść wcześniej, aby odebrać dziecko ze szkoły, czy też, że nie przyjdziesz danego dnia do pracy, bo nie ma nikogo, kto mógłby zaopiekować się Twoim chorym maluszkiem.

Większe zarobki

Możliwość zarobienia większych pieniędzy niż na etacie w znacznej mierze generuje założenie własnej firmy. Wysokość dochodów w znacznej mierze zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania.

Wprawdzie początki mogą wymagać od Ciebie ponoszenia dodatkowych kosztów, ale w dłuższej perspektywie okaże się, że Twoja sytuacja finansowa staje się stabilna, a nawet możesz pozwolić sobie na realizację osobistych marzeń.

 

Rozwój osobisty

Prowadzenie własnego biznesu wymusi na Tobie konieczność ciągłego uczenia się i nabywania doświadczenia na różnych polach związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Rozwijając firmę jednocześnie zadbasz o rozwój osobisty. Nie grozi Ci w ten sposób popadnięcie w rutynę i wystąpienie syndromu wypalenia zawodowego.

Mówi się, że gdy znajdziesz pracę, którą lubisz, nie będziesz pracowała do końca życia. Prowadzenie własnego biznesu pozwala na robienie rzeczy, które lubimy i na których się znamy. Łącząc pracę z pasją możesz zyskać satysfakcję, prestiż, dobrze zarobić, a przede wszystkim spełnić własne marzenia.

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26343 )
Array ( [docId] => 26343 )