Jak skonstruować atrakcyjne ogłoszenie o pracę

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 14-07-2012 r.

W procesie poszukiwania nowego pracownika kluczową kwestią jest odpowiednio przygotowana oferta pracy, na którą mają odpowiedzieć potencjalni pracownicy. Jak właściwie skonstruować atrakcyjną ofertę zatrudnienia? Na co warto zwrócić uwagę podczas publikacji ogłoszenia o pracę?

Unikaj ogólników

Tworząc ogłoszenie o pracę z pewnością powinieneś unikać zbyt ogólnych sformułowań. „Atrakcyjne warunki zatrudnienia” czy „przyjazna atmosfera” już nie działają na nikogo przekonywująco. Dlatego też - jeżeli uważasz, że Twoja firma jest w stanie zaproponować atrakcyjne warunki - określ je.

Nie bój się zamieszczać w ogłoszeniu informacji o korzyściach, jakie osiągnie pracownik zatrudniony na danym stanowisku. Posiadasz w swoim przedsiębiorstwie program motywujący dla pracowników? Gwarantujesz im prywatną opiekę zdrowotną? Poinformuj o tym w ogłoszeniu o pracę. Wprawdzie nie są to kluczowe informacje oferty zatrudnienia, jednak dodatkowe korzyści zagwarantowane przez pracodawcę z pewnością będą stanowiły dodatkową zachętę do aplikowania na wskazane stanowisko.

Określ konkretne wymagania

Ogłoszenie o prace publikujesz w jednym konkretnym celu: aby znaleźć idealnego pracownika. Jednak, żeby było to możliwe, musisz być świadom wymagań, jakie musi spełnić wzorowy kandydat. Opublikowana przez Ciebie oferta powinna jasno określać zarówno wymagania związane z wykształceniem czy doświadczeniem zawodowym, jak również zakres obowiązków na danym stanowisku. Tylko konkretne określenie tych parametrów pozwoli Ci na dokonanie właściwej selekcji. Ponadto być może zmniejszy ilość aplikacji, które zupełnie nie będą odpowiadać profilowi poszukiwanego przez Ciebie pracownika.

Jasne wymagania zaprezentują Cię dodatkowo jako rzetelnego pracodawcę, który przywiązuje szczególną wagę do kompetencji swojego personelu. Określając jasno wymagania, zarówno zwiększasz swoje szanse na znalezienie odpowiedniego pracownika, jak również budujesz pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa.

 

Wykazuj zalety

Jeżeli chcesz zachęcić potencjalnych pracowników do składania ofert na konkretne stanowisko, musisz ich przekonać, że warto ubiegać się o zatrudnienie w Twojej firmie. Dlatego też przygotowane przez Ciebie ogłoszenie o pracę powinno również zawierać nie tylko ogólne informacje o przedsiębiorstwie, ale również jasno określać powody, dla których warto pracować w Twojej firmie.

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo osiągnęło konkretne sukcesy, wspomnij o tym w ogłoszeniu. Nic bardziej nie przekonuje do rzetelności pracodawcy niż informacje na temat posiadanych certyfikatów, nagród itd. Informacja o branżowych sukcesach nie zajmie zbyt wiele miejsca w publikowanym przez Ciebie ogłoszeniu. Stanowić może jednak istotny czynnik, który wpłynie na decyzje kandydatów związaną z aplikowaniem na oferowane przez Ciebie stanowisko.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26453 )
Array ( [docId] => 26453 )