Jak skutecznie odpocząć w weekend

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 06-07-2012 r.

Tydzień pracy w wielu przypadkach trwa od poniedziałku do piątku. Weekend jest czasem odpoczynku i relaksu. Jak jednak skutecznie odpoczywać podczas weekendu, aby nabrać dostatecznie dużo sił na nadchodzący tydzień?

Obowiązki służbowe zostaw w pracy

Pamiętaj, że weekend jest jedyną okazją do tego, aby solidnie odpocząć. Nie marnuj tej okazji na załatwianie kolejnych służbowych spraw. Obowiązki zawodowe pozostaw w swoim miejscu pracy. W niektórych przypadkach zapomnienie o czekającym na realizację zleceniu nie jest wcale łatwe. Jednak stałe zajmowanie się życiem zawodowym będzie wywierać na Ciebie presję i nie pozwoli Ci na pełen relaks.

Wyłącz telefon i komputer

Jak możesz ułatwić sobie oderwanie się od służbowych obowiązków? Wyłącz telefon komórkowy i komputer. Przez weekend nie sprawdzaj ani elektronicznej poczty ani internetowych komunikatorów, przez które zwykle kontaktujesz się ze współpracownikami. Zupełna izolacja od służbowych obowiązków nie tylko pozwoli Ci przestać o nich myśleć, ale również pomoże odpowiednio odpocząć.

Różnego rodzaju urządzenia elektroniczne zbyt często towarzyszą nam na co dzień w życiu. Z pewnością nie jesteś w stanie wyobrazić swojego dnia bez komputera czy telefonu. Jeżeli nie potrafisz w pełni wyeliminować ze swojego życia telefonu komórkowego, przynajmniej wycisz jego dźwięki.

Sam przekonasz się, że weekend bez cudów elektroniki może być całkiem przyjemny. Tym bardziej, że wyłączony telefon czy komputer pozwolą Ci odetchnąć od codziennego służbowego hałasu.

Odpoczywaj aktywnie

Weekendowy relaks nie musi wcale oznaczać wylegiwania się przed telewizorem. Cały tydzień pracy dostatecznie obciąża Cię fizyczną biernością. Dlatego każdą wolną chwilę dobrze jest wykorzystać na aktywny wypoczynek.

Z pewnością zaraz zaczniesz szukać wymówki, żeby uniknąć jakiegokolwiek aktywności fizycznej. Uwierz jednak, że nieuprawianie żadnej dyscypliny sportu na co dzień wcale nie oznacza, że nie możesz uaktywnić się podczas weekendu.

Nikt oczywiście nie wymaga od Ciebie podnoszenia ciężarów czy przebiegnięcia kilkunastu kilometrów. Jednak rowerowa wycieczka czy nawet długi spacer nie nadwyrężą zbytnio Twojej wydolności fizycznej, a z pewnością pomogą w odpowiednim dotlenieniu umysłu. Ponadto obcowanie z naturą ukoi Twoje nerwy i pomoże pokonać stres, z którym tak często masz do czynienia w ciągu tygodnia.

Skuteczny relaks w weekend nie jest wcale trudny. Jedyne, co musisz zrobić, to odizolować się od służbowych obowiązków. Chwile spędzone z bliskimi czy aktywność fizyczna pomogą Ci w odreagowaniu całotygodniowego stresu i zmęczenia.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26447 )
Array ( [docId] => 26447 )