W jakich sytuacjach auta najczęściej zostają unieruchomione

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 15-06-2012 r.

Są usterki zdarzające się na drodze, typu zmiana koła na zapasowe, w których wielu kierowców potrafi poradzić sobie sama. Są jednak przypadki, że dana awaria, której usunięcie dla warsztatu może być bardzo proste, potrafi unieruchomić auto na drodze, zaś jego właścicielowi nie pozostaje nic oprócz wezwania pomocy drogowej.

Problemy, które sprawiają, że auto zostaje na drodze unieruchomione, często dotyczą elektryki. Podstawowa rzecz jaka potrafi zatrzymać auto skutecznie na drodze, to rozładowany akumulator, bez którego nie ma szans kontynuować jazdy. Za rozładowanie akumulatora odpowiadać mogą awarie rozrusznika bądź alternatora. Ale nie tylko, gdyż może to spowodować np. wcześniejsze pozostawienie samochodu przez kierowcę na długi czas z włączonymi światłami lub zwyczajnie zużycie baterii wynikające z jej wieku.

Do awarii, która zmusza do zatrzymania do czasu przybycia pomocy drogowej, często należą problemy ze sterowaniem silnika. Zdarza się to zarówno w samochodach wyposażonych w silniki wysokoprężne jak i w samochodach z silnikami benzynowymi.

Częstą przyczyną unieruchomienia auta może być także mechaniczne uszkodzenie jednostki napędowej, np. zatarcie silnika z powodu zbyt małej ilości oleju lub jego braku. Także urwanie się paska rozrządu bywa częstą awarią, w której bez pomocy drogowej ani rusz.

 

Współczesne auta nafaszerowane są elektroniką, która także potrafi robić przykre niespodzianki. I tak powodem utknięcia na drodze i niemożności kontynuowania podróży może stać się awaria immobilisera, który potrafi skutecznie odciąć zapłon i bez elektryka samochodowego nie dojdziemy o co tutaj chodzi. Częsty powód utknięcia na trasie i konieczności szukania pomocy, to także awarie układu paliwowego. Psują się np. pompy paliwa, zatykają filtry paliwa lub przyczyną kłopotów może być zatankowanie złej jakości paliwa.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27239 )
Array ( [docId] => 27239 )