Infiniti – charakterystyka marki

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 08-06-2012 r.

Infiniti, to japońska marka luksusowych samochodów, która należy do japońskiego Nissan Motor Co. Celem stworzenia przez Nissana w 1989 roku marki Infiniti, było podjęcie walki w segmencie samochodów klasy premium z innymi japońskimi markami Lexus i Acura, (Toyota i Honda). Początkowo Infiniti, jak i jego konkurenci, sprzedawani byli głównie w USA. Aktualnie salony Infiniti znajdziemy też w Polsce.

Historia marki Ininiti rozpoczęła się w 1989 roku, kiedy japoński koncern Nissan Motor Co., zachęcony sukcesami rynkowymi stworzonej przez Toyotę luksusowej marki Lexus, postanowił także zawalczyć o kawałek rynku w segmencie samochodów luksusowych. Te sukcesy luksusowe marki Lexus oraz Acura (Honda), święciły głównie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Z czasem Infiniti i jego konkurencji poszerzyli spektrum działania na Kanadę, Meksyk, Koreę Płd., a także bogate kraje Bliskiego Wschodu. Infiniti to w języku angielskim nieskończoność.

Pierwsze samochody marki Infiniti pojawiły się w amerykańskich salonach w 1989 roku, a pierwszym modelem był Infiniti Q45, czyli duży luksusowy sedan bazujący na samochodzie Nissan President oferowanym tylko w Japonii. Nissan Q45 otrzymał silnik V8 i stał się konkurentem rynkowym takich aut, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7, Jaguar XJ oraz Lexus LS400, który zadebiutował w tym samym czasie.

 

Jesienią 2008 roku marka Infiniti rozpoczęła swoją europejską ofensywę, zaś w Rosji auta Infiniti kupić można już od 2006 roku. W Polsce sprzedaż Infiniti ruszyła jesienią 2008 roku w specjalnie zbudowanym salonie na warszawskim Bródnie, tuż przy Trasie Toruńskiej. Aktualnie oferowane są modele: Infiniti G35, Infiniti G37, Infiniti M35/M45 – auto klasy wyższej, średniej, SUV Infiniti EX35/EX37/EX50 oraz duży SUV Infiniti QX56. Ten ostatni nie jest w Polsce oferowany.

oprac. PM na podstawie: Infiniti, Autocentrum, Wikipedia

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27276 )
Array ( [docId] => 27276 )