Auto dla indywidualisty – Renault Megane Floride

Autor: Duda Daniel
Data: 30-09-2012 r.

Limitowana wersja Megane wersji coupe-cabrio o nazwie Floride odnosi się do historii tego modelu i nawiązuje stylistyką do lat 60-tych. Czyli w kilku słowach szyk, elegancja, ikona stylu, niepowtarzalność.

Renault Megane Floride to cabriolet, który wyposażono w charakterystyczny dla tego auta czarny, szklany, elektrycznie składany dach. Nadwozie jest dostępne w dwóch kolorach: czerwień Grenat oraz kość słoniowa. Połączenie barwy nadwozia z dwukolorowych wykończeniem wnętrza wykonanym ze skóry (również z elementami ze skóry ekologicznej) dopełnia całości, która prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie. Dostępne są również 17-calowe aluminiowe felgi w kolorze kości słoniowej.

Jakby tego było mało wewnątrz auta znajdziemy między innymi: dwustrefową, automatyczną klimatyzację, nawigację, pakiet elektryczny (elektrycznie sterowane szyby, lusterka, składanie dachu, centralny zamek, radio, czujniki parkowania z przodu i tyłu, automatyczny hamulec postojowy, czujnik ciśnienia w oponach) oraz wiele systemów bezpieczeństwa w postaci ABS-u z systemem wspomagania nagłego hamowania, systemu stabilizacji toru jazdy ESC oraz pakiet poduszek powietrznych. 

Megane Floride to istna kopalnia szczegółów. Przy każdym kolejnym oglądaniu auta dostrzegamy nowy kolejny szczegół, drobiazg. Znajdziemy między innymi liczne oznaczenia limitowanej nazwy chociażby na błotnikach, lewarku zmiany biegów czy tapicerce. Dodatkowo wyjątkowość tej wersji potwierdza fakt numerowania każdego egzemplarza, tabliczka z unikalnym numerem seryjnym znajduje się wewnątrz kabiny na tunelu centralnym.

Renault jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1400cm3, który rozwija moc 130KM. Jest to wystarczająca moc do sprawnego poruszania się zarówno w mieście jak i poza nim. Nie przeszkadza w tym zwiększona masa, spowodowana wydłużeniem nadwozia oraz koniecznością zastosowania wzmocnień.

Renault Magane Floride to auto przeznaczone dla ludzi lubiących oryginalność, typowy klasyczny wygląd lat z lat 60-tych oraz co najważniejsze liczne szczegóły. Nie można powiedzieć, że Floride nie jest autem dla „gadżeciaży” – bo z pewnością nie jest to prawdą. Megane znalazło szerokie grono odbiorców przez wzgląd na fakt, że jest to zarówno auto weekendowe jak i na co dzień. Bez problemu możemy je użytkować na co dzień o ile nie będzie nam szkoda otarć i szkód parkingowych, które z pewnością po jakimś czasie się pojawią.

Duda Daniel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27380 )
Array ( [docId] => 27380 )