Alfa Romeo Giulietta

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 30-06-2012 r.

Alfa Romeo Giulietta to auto segmentu C, czyli klasy niższej średniej, jednak z uwagi na swój luksusowy charakter zaliczany do aut grupy premium. Nazwa modelu pochodzi do Alfy Giulietty z lat 60-tych. Alfa Romeo Giuietta Nuova I generacji wytwarzana była w latach 1977-1985. Alfa Giulietta Nuova II produkowana jest od 2010 roku.

Alfa Giulietta Nuova II zbudowana została na płycie podłogowej Fiata Bravo i wykorzystuje część jego podzespołów, jako że koncern FIAT jest właścicielem marki Alfa Romeo. Model Giulietta zastąpił w ofercie włoskiej marki przestarzały już model 147, który nie odniósł rynkowego sukcesu.

Auto prezentuje się agresywnie i dynamicznie, a zarazem elegancko i luksusowo. Zaletą Giulietty Nuova II jest dobry układ jezdny oraz dobra wentylacja kabiny. Poza tym auto dysponuje niezłymi osiągami. Wadą Giulietty jest duży apetyt na paliwo oraz słabe, nieprecyzyjne skrzynie biegów.

Alfa Romeo Giulietta to konkurent takich aut jak: Fiat Bravo, Lancia Delta, Renault Megane, Ford Focus, Opel Astra, VW Golf, Peugeot 308, Citroen C4, Toyota Auris, Honda Civic, Skoda Octavia, Kia Ceed czy Hyundai i30.

Żeby stać się w Polsce właścicielem nowej Alfy Romeo Giulietta Nuova II, trzeba dysponować kwotą co najmniej 65 900 zł za wersję podstawową Progression Q2 z doładowanym silnikiem benzynowym 1.4 120 KM. Droższa odmiana Distinctive Q2 z doładowanym silnikiem benzynowym 1.4 170 KM kosztuje 78 900 zł. Najdroższa odmiana Quadrifoglio Verde Q2 z silnikiem benzynowym TBi 1.8 235 KM kosztuje 100 900 zł.

Używane Alfy Romeo Giulietta Nuova II kosztuję co najmniej ok. 37 tys. zł za auta z początku sprzedaży, czyli 2010 roku. Roczne egzemplarze z niewielkim przebiegiem nie są tanie, gdyż kosztują ok. 55-60 tys. zł, tymczasem już za ok. 65 tys. zł można zostać właścicielem nowej Giulietty w podstawowej odmianie benzynowej 1.4, ale z turbodoładowaniem.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl


Zobacz także:

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27467 )
Array ( [docId] => 27467 )