Dodge Caliber

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Dodge Caliber to dość masywnie wyglądające auto zaliczane do segmentu C, czyli klasy niższej średniej. Produkcja tego kompaktowego auta, wyglądem i proporcjami przypominającego auta typu crossover, uruchomiona została w 2006 roku. Dodge Caliber uważany jest za następcę modelu Neon, dostępnego pod marką Chrysler lub Dodge.

Dodge Caliber to bardzo interesująca propozycja dla osób szukających używanego auta, dla których standardowe kompakty pokroju Opla Astry są zbyt nudne, zaś auta typu SUV zbyt drogie. Dodge Caliber spełnia wymogi zarówno auta kompaktowego typu hatchback jak również stylistycznie przypomina nieco auta typu crossover SUV. W 2009 roku Caliber przeszedł zmiany modernizacyjne.

Rynkowi konkurenci Dodge Calibra, to kompaktowe auta, jak: Opel Astra, Volkswagen Golf, Citroen C4, Peugeot 308, Renault Megane, Skoda Octavia, Toyota Auris, Honda Civic, Fiat Bravo, Kia Ceed oraz Hyundai i30.

Zalety Dodge Calibra, to wyróżniająca się w klasie kompaktów stylistyka, dobry stosunek jakości do ceny oraz duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów. Użytkownicy modelu Caliber krytykują słabą widoczność z kabiny oraz kiepskie wyciszenie kabiny. Minusem mogą być także wysokie koszty serwisowania auta w autoryzowanych stacjach.

 

Używany Dodge Caliber z początków sprzedaży w 2006 roku, to w zależności od przebiegu i stanu auta wydatek od 26 do 36 tys. złotych. Model Caliber był sprzedawany w Polsce i jest możliwe znalezienie takiego auta z pierwszej ręki i z udokumentowaną historią. Jednak sporo oferowanych na rynku wtórnym aut, zostało sprowadzonych przez importerów indywidualnych.

Dodge Caliber z 2007 roku, to wydatek od 25 do 38 tys. złotych, trzylatki z 2009 roku kosztują od 30 do 48 tys. złotych, zaś roczne auta z 2011 roku wyceniane są na 38 do 47 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27499 )
Array ( [docId] => 27499 )