Chevrolet Lacetti

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chevrolet Lacetti to jedna z propozycji na rynku wtórnym w segmencie C. Model Lacetti do produkcji wszedł w 2004 roku, jako następca Daewoo Nubiry, w związku z upadkiem firmy Daewoo i przejęciem części jej aktywów, w tym produkcji aut osobowych, przez amerykański koncern General Motors. Chevrolet Lacetti, dostępny jako hatchback 5d, sedan i kombi, wytwarzany był w latach 2004-2010.

Chevrolet Lacetti to na rynku używanych aut konkurencja głównie dla kompaktów, jak m.in. Kia Ceed, Hyundai i30, Renault Megane, Ford Focus I i II, Opel Astra II i III, Peugeot 308, Citroen C4, Toyota Auris, Honda Civic, Skoda Octavia I i VW Golf, choć ten ostatni będzie w każdej grupie wiekowej dużo droższy od Lacetti.

Główne zalety Chevroleta Lacetti, to duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów oraz bardzo przyzwoita ergonomia, a także niskie, szczególnie na tle niemieckiej konkurencji ceny. Użytkownicy modelu Lacetti narzekają na tandetnej jakości materiały użyte do wykończenia wnętrza oraz słabe ich spasowanie, a także na mało precyzyjne skrzynie biegów i nie najlepszą wentylację i ogrzewanie kabiny.

Używany Chevrolet Lacetti z początków produkcji, czyli 2004 roku, to koszt od 10 tys. zł do nawet 16 tys. złotych za bardziej zadbany egzemplarz. Nie ma problemu ze znalezieniem auta z krajowej sieci sprzedaży, jako że marka Chevrolet zadomowiła się w polskich salonach Opla, z racji przynależności obu marek do amerykańskiego koncernu General Motors.

Siedmioletni Chevrolet Lacetti z 2005 roku, to wydatek od 11 do 18,5 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku wyceniane są na 13 do 22 tys. złotych, zaś auta pięcioletnie z 2007 roku, kosztują od 14 do 22 tys. złotych. Lacetti z końcówki sprzedaży, czyli 2008 roku, kiedy zastąpił go model Cruze, kosztuje od 14 do 28 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27501 )
Array ( [docId] => 27501 )