Fiat Stilo

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Fiat Stilo to jedna z propozycji na rynku wtórnym, wśród samochodów kompaktowych segmentu C, czyli aut klasy niższej średniej. Stilo wprowadzony został na rynek w 2002 roku, jako następca pary modeli: Bravo/Brava. Model Stilo był już w standardzie bardzo dobrze wyposażony, przez co drogi i bez szans w walce z niemiecką konkurencją. A producent okrzyknął go pochopnie przyszłym pogromcą VW Golfa.

Fiat Stilo wytwarzany był w latach 2002-2007, zaś w 2005 roku przechodził face lifting. W 2007 roku z uwagi na słabą sprzedaż poniżej zakładanych efektów, Fiat Stilo został zastąpiony nowym modelem Bravo. Kompaktowy Fiat Stilo, to na rynku wtórnym konkurent dla takich aut, jak: Chevrolet Lacetti, Renault Megane I i II, Ford Focus I i II, Opel Astra II, VW Golf, Peugeot 307 i 308, Citroen C4 I, Toyota Auris i Corolla, Honda Civic, Skoda Octavia I, Kia Ceed I i Hyundai i30 pierwszej generacji.

Zalety Fiata Stilo to duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów, szczególnie w wersji hatchback 5d i kombi oraz dobra ergonomia. Użytkownicy narzekają na zbyt słabe wyciszenie i niedostateczną widoczność, słabej jakości wykończenie wnętrza, nieprecyzyjne prowadzenie auta i bujanie na poprzecznych nierównościach oraz cały szereg drobnych i mało kosztownych, jednak niestety często pojawiających się usterek.

Ceny używanych, dziesięcioletnich Fiatów Stilo z początków produkcji, czyli 2002 roku, zaczynają się od ok. 7 tys. złotych, jednak bardziej zadbane egzemplarze wyceniane są nawet na 18 tys. złotych. Stilo dostępne jest jako hatchback trzy lub pięciodrzwiowy oraz kombi. Paleta silników także jest dość spora, można wybrać auto z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym JTD, które mają dobrą opinię.

Używane Stilo z 2003 roku, to wydatek od 9 do 15 tys. złotych, ośmiolatki z 2004 roku wyceniane są na 6 do nawet 18,9 tys. złotych, zaś auta siedmioletnie z 2005 roku, kosztują od 11 do 19,9 tys. złotych. Sześcioletni Fiat Stilo z 2006 roku, kosztuje od 10,5 do 22 tys. złotych, zaś auta z końcówki produkcji, czyli 2007 roku, to koszt od 16 do 20 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27494 )
Array ( [docId] => 27494 )