Nissan Almera

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Nissan Almera to popularne auto klasy niższej średniej, czyli segmentu C. Produkcja Nissana Almery rozpoczęła się w 1995 roku, kiedy model ten zastąpił popularnego w latach 80. i 90. Nissana Sunny. Druga generacja Almery zadebiutowała w 2000 roku, zaś w 2004 roku zadebiutował następca Almery, Nissan Tiida.

Nissan Almera to swojego czasu auto bardzo cenione w klasie kompaktów. Na uwagę zasługiwała szczególnie pierwsza generacja modelu z lat 1995-2000, która śmiało mogła konkurować jakością z ówczesną generacją Toyoty Corolli. Produkowana w latach 2000-2006 Almera II, nie powtórzyła już sukcesu poprzednika, przynajmniej pod względem bezawaryjności i precyzji wykonania. Nissan Almera I i II generacji, dostępne były jako trzy lub pięciodrzwiowy hatchback oraz czterodrzwiowy sedan. Istnieje także praktyczny, kompaktowy minivan Nissan Almera Tino, jednak ten traktowany jest jako osobny model.

Do zalet Nissana Almery zaliczyć można dobry układ jezdny i dobrą ergonomię oraz przyzwoity poziom wykończenia. Atutem Almery dziś, sześć lat od zakończenia produkcji w 2006 roku, są także bardzo przystępne ceny używanych egzemplarzy oraz spor wybór zamienników, jako że to auto w Europie bardzo popularne. Użytkownicy Almery narzekają na zbyt słabe wyciszenie kabiny oraz na spore zużycie paliwa w autach z silnikami benzynowymi.

Rynkowi rywale Nissana Almery na rynku wtórnym, to głównie dość licznie reprezentowane auta segmentu C, jak m.in. : Toyoty Auris i Corolla, Renault Megane II, Kia Ceed I, Hyundai i30 I, Skoda Octavia I i II, Seat Leon I i II, Volkswagen Golf IV i V, Opel Astra II, Ford Focus I i II oraz Citroen C4 i Peugeoty 307 i 308.

Używany Nissan Almera z początku sprzedaży, czyli 2000 roku, to wydatek od 6 do 13 tys. złotych. Są też tańsze auta za 2-4 tys. złotych, jednak z uwagi na przebieg i stan techniczny, nie polecamy takich egzemplarzy. Almera z 2002 roku, to wydatek od 8 do 15 tys. złotych, ośmiolatki z 2004 roku wyceniane są na 9,5 do 18 tys. złotych, zaś auta z końca sprzedaży, czyli 2006 roku, wyceniane są na 14 do 20 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27496 )
Array ( [docId] => 27496 )