Toyota Auris

Kategoria: Autosegment C
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 30-06-2012 r.

Toyota Auris to nic innego, jak odmiana hatchback popularnego na całym świecie kompaktowego auta Toyota Corolla, zaliczanego do klasy niższej średniej, czyli segmentu C. Toyota wprowadziła hatchbacka pod nazwą Auris w 2007 roku. Auto jest produkowane w Wielkiej Brytanii i występuje jako 3 i 5-dzrzwiowy hatchback.

Nazwa modelu Auris pochodzi od słowa „aurum”, czyli złoto. Toyota Auris to rynkowy konkurent takich aut kompaktowych, jak m.in. VW Golf, Opel Astra, Citroen C4, Peugeot 308, Renault Megane, Skoda Octavia, Honda Civic, Fiat Bravo oraz Kia Ceed i Hyundai i30. Odmiana sedan pod tradycyjną już nazwą Corolla produkowana jest w Japonii.

Toyota Corolla, a więc automatycznie Auris także, jest od lat symbolem auta trwałego i niezawodnego. Kabina pasażerska Aurisa jest przestronna, zaś wnętrze wykonano z lepszych materiałów niż wcześniejsze Corolle hatchback. Ceny auta także są na przyzwoitym poziomie w swojej klasie. Dobre są też warunki gwarancyjne. Plusem Toyoty Auris jest także niska utrata wartości. Minusem zaś jest niewielki na tle konkurencyjnych aut bagażnik i wysoki próg załadunku utrudniający pakowanie bagażu. Niektórym przeszkadzać może także zbyt miękkie zawieszenie oraz układ kierowniczy auta. Nie zachwyca także stylistyka auta.

 

W Polsce Toyota Auris w podstawowej wersji wyposażenia Terra z silnikiem benzynowym 1.3 Dual VVTi 99 KM kosztuje 61 600 zł. Odmiana Terra z silnikiem wysokoprężnym 1.4 D4D 90 KM kosztuje 68 500 zł. Lepiej wyposażona odmiana Luna z silnikiem benzynowym 1.6 132 KM Valvematic kosztuje 67 900 zł, zaś z silnikiem wysokoprężnym 2.0 D4D 126 KM 85 200 zł. Auris występuje także w wersji hybrydowej HSD z silnikiem 1.8 136 KM i w wersji wyposażenia Luna z automatyczną skrzynią biegów kosztuje 92 900 zł.

Ceny używanych Aurisów zaczynają się od ok. 28 tys. zł za najstarsze egzemplarze z 2007 roku. Dużo aut pochodzi z indywidualnego importu. Uważać należy jednak także na Aurisy pochodzące z polskiej sieci sprzedaży, bowiem Toyota Auris to dość popularne w naszym kraju auto flotowe, czyli służbowe, wykorzystywane np. przez przedstawicieli handlowych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27468 )
Array ( [docId] => 27468 )