Chrysler Sebring

Kategoria: Autosegment D
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chrysler Sebring to amerykańska limuzyna klasy średniej, czyli auto w Europie zaliczane do dość mocno obsadzonego segmentu D. Pierwsza generacja Sebringa, produkowana od 1995 roku, zastąpiła Chryslera LeBaron i była autem typu coupe. Od drugiej generacji auto dostępne jest także w wersji sedan 4d. Trzecia generacja Sebringa produkowana jest od 2007 roku.

Wielu naszych rodaków marzy o dużym, bezpiecznym i wygodnym aucie klasy średniej. Nie każdy jednak marzy, żeby koniecznie jeździć opatrzony Fordem Mondeo czy Oplem Vectrą. Dla takich osób alternatywą na rynku wtórnym, może być Chrysler Sebring. Produkcja pierwszej generacji, tylko w wersji coupe, to lata 1995-2000. Sebring II, dostępny także jako sedan, wytwarzany był w latach 2000-2006, zaś jego bliźniaczym autem jest Dodge Stratus.

W 2007 roku zadebiutowała najnowsza, trzecia generacja modelu Sebring i takie auta były sprzedawane także jako nowe w Polsce. Ciekawostką może być fakt, że Chrysler Sebring jest także jako Wołga Siber w Rosji.

Zalety Chryslera Sebringa to duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów, dobre silniki i właściwości jezdne oraz ciekawa stylistyka, wyraźnie odróżniająca to auto od europejskich i japońskich limuzyn segmentu D. Minusem Sebringa może się okazać dość drogi serwis autoryzowany Chryslera, w 2011 roku przejętego przez koncern FIAT. Użytkownicy Sebringa krytykują wysokie zużycie paliwa oraz kiepską widoczność z wnętrza, spowodowaną kształtem nadwozia.

Chrysler Sebring konkuruje z takimi autami, jak m.in.: Volvo S60, Mercedes klasy C, BMW serii 3, Audi A4, Lexus IS, Alfa Romeo 159 oraz Volkswagen Passat, Opel Insignia, Honda Accord, Toyota Avensis, Ford Mondeo, Seat Exeo, Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 508, Mazda 6, Skoda Superb, Hyundai i40 i Kia Optima.

Ceny używanych Chryslerów Sebringów z 2002 roku, wahają się od 10 do 18 tys. złotych. Większość Sebrigów oferowanych na rynku wtórnym, pochodzi z indywidualnego importu z USA. Takie auta trzeba szczególnie dokładnie sprawdzać pod kątem bezwypadkowości oraz autentyczności historii i przebiegu auta. Chrysler Sebring z 2004 roku, to koszt od 12 do 35 tys. złotych, przy czym najdroższe są kabriolety. Sześcioletni Sebring z 2006 roku, to koszt od 17 do nawet 36 tys. zł, czterolatki z 2008 roku kosztują od 28 do 52 tys. zł.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Wikipedia, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27530 )
Array ( [docId] => 27530 )