Daewoo Nubira

Kategoria: Autosegment D
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Daewoo Nubira to auto zaliczane do klasy średniej, czyli segmentu D, dziś dostępne wyłącznie jako auto używane. Produkcja modelu Nubira I generacji odbywała się w latach 1997-1999, zaś w 1999 roku zadebiutowała druga generacja modelu, wytwarzana do 2004 roku. Nubira to rynkowy następca znanego także w Polsce modelu Espero. Daewoo Nubira występuje w odmianach hatchback 5d, sedan oraz kombi.

Następcą Nubiry po upadku spółki Daewoo stał się Chevrolet Lacetti. Do zalet Daewoo Nubiry zaliczyć można dużą przestrzeń pasażerską i bagażową oraz stosunek jakości do ceny. Nubira zarówno w przeszłości nowa jak i obecnie używana, na tle konkurencyjnych aut segmentu D, wyróżnia się wyjątkowo niską ceną zakupu oraz kosztami eksploatacji. Choć to auto większe od Lanosa, Nubira wcale nie kosztuje od niego więcej. Użytkownicy aut Daewoo narzekają na słabe wyciszenie kabiny oraz niezbyt precyzyjny układ jezdny. Bardzo przeciętnie wypada także trwałość materiałów wykończeniowych, szczególnie tapicerki, która jest po prostu mało trwała.

Główni konkurenci rynkowi Daewoo Nubiry, to mniejszy model Lanos oraz starsze, używane egzemplarze aut segmentu D, jak m.in. Renault Laguna, Citroen C5, Peugot 406, Volkswagen Passat, Opel Vectra, Toyota Avensis, Chevrolet Lacetii, Mazda 6, Skoda Octavia I oraz niektóre modele koreańskich marek Hyundai i Kia.

 

Używane 14 letnie Daewoo Nubira z 1998 roku kosztuje od 2000 zł za jeżdżący egzemplarz (są także tańsze, lecz z uwagi na stan techniczny nie polecamy), zaś bardziej zadbane sztuki kosztują ok. 6 tys. złotych. 12 letnie auta z 2000 roku kosztują od 2,5 tys. zł do 8,5 tys. złotych, zaś dziesięciolatki z 2002 roku wyceniane są na 4,2 do 7,4 tysiąca złotych, zaś dziewięcioletnie z 2003 roku od 8,8 do 11 tys. złotych.

Ośmioletnie Daewoo Nubira z 2004 roku kosztuje od 11 do 14 tys. złotych, przy czym jest to już auto znacznie zmodernizowane, a większość egzemplarzy została sprowadzona m.in. z Niemiec. Siedmioletnia Nubira z 2005 roku, to koszt od 12 do 15 tys. złotych i jest to już auto z nadwoziem auta znanego u nas jako Chevrolet Lacetti.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27529 )
Array ( [docId] => 27529 )