Dodge Avenger

Kategoria: Autosegment D
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Dodge Avenger to amerykańska propozycja na używane auto z segmentu D, czyli klasy średniej. Pierwsza generacja Dodge Avengera produkowana była w USA w latach 1994-2000 jako auto z nadwoziem coupe. W 2000 roku Avenger zastąpiony został przez Dodge Stratusa. W 2007 roku zaprezentowano Avengera drugiej generacji, w wersji sedan czterodrzwiowy.

Jeśli szukamy na rynku wtórnym auta klasy średniej, a niekoniecznie chcielibyśmy jeździć np. Fordem Mondeo czy Toyotą Avensis, pomysłem do rozważenia jest ewentualny zakup Dodge Avengera. Polecamy szczególnie drugą generację modelu, produkowaną od 2007 roku, która była dostępna w europejskiej sieci sprzedaży, odpadają więc problemy z dostosowaniem amerykańskiego auta do polskich przepisów drogowych. Co ciekawe, przy projektowaniu Avengera pomagali specjaliści z japońskiego Mitsubishi. Autem które zainspirowało stylistów koncernu Chrysler podczas projektowania modelu Avenger, był Dodge Charger.

Zalety Dodge Avengera, to wyróżniająca się, szczególnie na tle europejskich aut segmentu D stylistyka, duża ilość przestrzeni dla podróżujących oraz wydajne ogrzewanie i wentylacja. Minusem tego amerykańskiego auta klasy średniej, jest według jego użytkowników zbyt słabe wyciszenie kabiny pasażerskiej oraz nie najlepsze właściwości jezdny.

Rynkowi konkurenci Dodge Avengera, to takie auta, jak: Opel Insignia, Volkswagen Passat, Ford Mondeo, Seat Exeo, Audi A4, BMW serii 3, Mercedes klasy C, Subaru Legacy, Toyota Avensis, Honda Accord, Mazda 6, Skoda Superb, Hyundai i40, Kia Optima, Renault Laguna, Citroen C5 oraz Peugeoty 407 i 508.

Ceny używanych Dodge Avengerów coupe z 1999 roku oscylują wokół kwoty 7,5 tys. złotych. Auta drugiej generacji z 2007 roku, kosztują od 28 do nawet 49 tys. złotych, w zależności od przebiegu, stanu technicznego oraz historii auta. Można tutaj już jednak znaleźć auto kupione w Polsce jako nowe. Czteroletni Dodge Avenger z 2008 roku, to wydatek ok. 32 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Wikipedia, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27528 )
Array ( [docId] => 27528 )