Chevrolet HHR

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chevrolet HHR to jedna z bardziej oryginalnych propozycji na używane auto. Produkowany od 2006 roku Chevrolet HHR, zaliczany jest do segmentu K czyli do klasy minivanów. Model HHR powstał na płycie podłogowej GM Delta, zaś nazwa HHR to skrót od Heritage High Roof, czyli spadkobierca wysokiego dachu. Chevrolet HHR zaprojektowany został przez Bryana Nesbitta, specjalisty od retro designu.

Właściwie jedynym konkurentem dla prezentującego się niezwykle oryginalnie Chevroleta HHR, jest kilka lat wcześniej od niego zaprezentowany Chrysler PT Cruiser, czyli auto stylizowane na gangsterski samochód z lat 30. XX wieku. Jeżeli jednak Chevrolet HHR jest dla nas zbyt odjazdowy i zwracający na siebie uwagę, pomysłem może być zakup kompaktowego minivana, jak Citroen C4 Picasso, Renault Scenic, Volkswagen Golf Plus czy Seat Altea.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakiego typu auta szukamy. Jeśli praktycznego, wybierzmy kompakt vana. Jeśli szukamy auta wyróżniającego się w tłumie, zaś sprawy takie jak koszty czy praktyczność są dla nas drugorzędne, trudno o lepszy wybór niż tak egzotyczne auto, jakim jest Chevrolet HHR.

Zalety Chevroleta HHR, to niebanalna stylistyka sprawiająca, że niemal każdy obejrzy się za tym autem. Na uwagę zasługują także dobre silniki oraz dobre wyciszenie kabiny pasażerskiej. Na krytykę zasługuje natomiast widoczność z kabiny oraz wysokie koszty eksploatacji i serwisu, a także duże zużycie paliwa.

Używany Chevrolet HHR z 2006 roku, czyli z początków produkcji, to wydatek od 15 do 27 tys. złotych. Auta z 2007 roku kosztują od 24 do 36 tys. złotych. Większość z małej liczby oferowanych na rynku wtórnym używanych HHR-ów, została sprowadzona w ramach indywidualnego importu, w tym także z USA. A auta z za oceanu wymagają u nas kosztownych przeróbek oświetlenia.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27751 )
Array ( [docId] => 27751 )