Dodge Journey

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Dodge Journey to stosunkowo młoda jeszcze konstrukcja w segmencie K, czyli w klasie vanów. Journey to interesujące auto, łączące w sobie zalety samochodu typu van, z typowym dużym kombi a nawet mogące konkurować z niektórymi autami typu crossover SUV.

Dodge Journey zbudowany został na płycie podłogowej znanej z modelu Avenger. Rywale rynkowi Dodge'a Journey'a są duże vany, jak: Volkswagen Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra, Renault Espace, Ford S-Max, Chrysler Voyager, Lancia Phedra, Fiat Ulysse, Citroen C8, Peugeot 807 oraz mniejsze kompaktowe minivany, jak m.in. Toyota Verso, Renault Scenic, Opel Zafira, Volkswagen Touran, Citroen C4 Picasso i Peugeoty 3008 oraz 5008.

Do głównych zalet Journey'a zaliczyć można i trzeba dużą ilość miejsca dla kierowcy i podróżujących, ciekawy design oraz zasługującą na uwagę wentylację i ogrzewanie. Minusem auta jest według jego użytkowników słabe wyciszenie kabiny pasażerskiej, oraz nie najlepsza widoczność. Inne wady tego auta, to stosunkowo wysokie koszty serwisowania w autoryzowanej sieci.

 

Ceny używanych Dodge'ów Journey'ów z 2008 roku, czyli początków sprzedaży, wahają się od 40 do 80 tys. złotych, w zależności od stanu technicznego i przebiegu auta. Dodge Journey był sprzedawany w polskiej sieci Chryslera (marka Dodge należy do Chrysler Corporation), więc jest możliwe kupienie auta z polskiego salonu i nawet z pierwszej ręki. Duża część oferowanych na rynku wtórnym aut, została jednak sprowadzona przez indywidualnych importerów.

Trzyletni Dodge Journey z 2009 roku, to wydatek od 45 do 90 tys. złotych, zaś auta dwuletnie z 2010 roku kosztują ok. 50-60 tys. złotych. W 2011 roku w Europie Dodge Journey zastąpiony został przez Fiata Freemont, który różni się od niego tak naprawdę tylko detalami. Ma to związek z zakupieniem w 2011 roku przez włoski koncern FIAT pakietu kontrolnego amerykańskiego koncernu Chrysler Corporation.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27746 )
Array ( [docId] => 27746 )