Chrysler Pacifica

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chrysler Pacifica to duże amerykańskie auto, łączące zalety samochodu typu crossover SUV z zaletami dużych minivanów. Produkcja modelu Pacifica rozpoczęła się w 2003 roku. Model Pacifica zbudowany został na platformie Chrysler CS, która jest zmodernizowaną płytą Chryslera Voyagera.

Chrysler Pacifica, to ciekawa propozycja dla osób lubiących auta amerykańskie i szukających dużego, pakownego auta z silnikiem o potężnej mocy. Pacifica to model trudny do sklasyfikowania, gdyż wygląda jak coś pomiędzy dużym, przerośniętym kombi a dużym minivanem, zaś przez producenta to auto było traktowane jak duży crossover SUV. Pacifica to auto pięcioosobowe, jednak wprowadzone w2004 roku odmiany Limited i Touring, przystosowane są do przewozu sześciu osób. Chrysler Pacifica produkowany był w latach 2003-2008, zaś w 2006 roku auto poddane zostało face liftingowi.

Zaletami modelu Pacifica, są duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów oraz dobry stosunek jakości do ceny. Użytkownicy narzekają na duże zużycie paliwa, problemowe skrzynie biegów oraz wysokie koszty serwisu w autoryzowanej sieci marki.

Główni konkurenci rynkowi dla Chryslera Pacifica, to: Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q7, Mercedesy M i GL, Range Rover, BMW X5, Toyota Land Cruiser oraz Jeep Cherokee. Innym alternatywnym dla Pacifiki pomysłem na używane auto, mogą być także mniejsze luksusowe crossovery, jak np.: Volvo XC60, BMW X3, Mercedes GLK, Audi Q5.

Ceny używanych Chryslerów Pacifica z 2004 roku, wahają się od 27 do 43 tys. złotych. Pacifica przez pewien czas była oferowana w Polsce i można znaleźć auta z krajowej sieci sprzedaży, nawet z silnikami wysokoprężnymi Mercedesa, które wytwarzane były w ramach nieistniejącego już mariażu Daimler-Chrysler. Dużo Chryslerów Pacifica oferowanych na ryku wtórnym, zostało jednak sprowadzonych przez indywidualnych importerów, w tym z USA. Auta sprowadzone mogą mieć duże przebiegi i być po wypadkach, więc sprawdzajmy je szczególnie uważnie.

Sześcioletni Chrysler Pacifica z 2006 roku, to wydatek od 28 do 48 tys. zł, a czterolatki z 2008 roku wyceniane są na 40-70 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27750 )
Array ( [docId] => 27750 )