Daewoo Tacuma

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Daewoo Tacuma to propozycja na rynku wtórnym dla osób poszukujących kompaktowego minivana w bardzo przystępnej cenie. Produkcja modelu Tacuma rozpoczęła się w 2000 roku i był to pierwszy model koreańskiej marki w segmencie K, czyli klasie minivanów. Nadwozie Tacumy zaprojektowało włoskie studio Pininfarina.

Daewoo Tacuma nie jest może minivanem tej klasy co Volkswagen Touran czy Renault Scenic. Jednak zadbane auto można kupić w przystępnej cenie, zaś jego eksploatacja nie powinna być bardzo uciążliwa dla portfela. Model Tacuma wytwarzany był w latach 2000-2008. Po upadku firmy Daewoo, model ten był dalej produkowany pod nazwą Chevrolet Rezzo. W niektórych krajach auto było już zresztą wcześniej znane jako Daewoo Rezzo. Tacuma korzystała z technicznych rozwiązań modelu Nubira, m.in. z silników oraz platformy podłogowej.

Rynowi konkurenci Daewoo Tacumy, to przede wszystkim kompaktowe minivany, jak m.in. Citroen Xsara Picasso i C4 Picasso/Grand Picasso, Renault Scenic/Grand Scenic, Opel Zafira, Toyota Verso, Ford C-Max i Volkswagen Touran.

Główne zalety Daewoo Tacumy, auta dość egzotycznego na polskim rynku, to na pewno dużo niższe ceny niż europejskiej i japońskiej konkurencji. Niskie ceny biorą się z niskiego prestiżu marki Daewoo, która zbankrutowała i ze złej opinii jakie mają auta tej marki. Tacuma oferuje jak to minivany, dużą ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów, dobrą ergonomię oraz korzystny stosunek jakości do ceny. Minusem auta jest duże zużycie paliwa oraz słabe wyciszenie, a także jakość tworzyw sztucznych użytych do wykończenia wnętrza.

Ceny używanych 10-letnich Daewoo Tacuma z 2002 roku wahają się od 4 do 12 tys. złotych. Można znaleźć auto z polskiego salonu, jednak większość aut sprowadzona została przez indywidualnych importerów. Ośmioletnie Daewoo Tacuma z 2004 roku, to wydatek rzędu 8-9 tys. złotych, zaś auta sześcioletnie z 2006 roku kosztują 13-15 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych użytkowników

Opinie czytelników

Polecane artykuły

Zobacz także

Biznesplan

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych

pobierz

Ochrona danych osobowych

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Polecamy

1341