Mitsubishi Space Star

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Mitsubishi Space Star to niewielkie auto typu MPV, czyli Multi Purpose Vehicle, zaliczane do segmentu K, czyli minivanów. Wielkością Mitsubishi Space Star zbliżony jest do aut kompaktowych, czyli klasy niższej średniej. Produkcja modelu Space Star ruszyła w 1998 roku i potrwała do roku 2005. Space Star był sprzedawany także w oficjalnej sieci Mitsubishi w Polsce.

Produkcja modelu Space Star, odbywała się w europejskiej fabryce Mitsubishi NedCar, w holenderskim Sittard-Geleen. W tej samej fabryce powstawał Mitsubishi Carisma i jego techniczny „kuzyn” Volvo S4/V40 I generacji. Mitsubishi Space Star zbudowane zostało zresztą w oparciu o platformę z modelu Carisma i wyposażane było w identyczne silniki.

Zalety Mitsubishi Space Stara, to przede wszystkim, jak nazwa wskazuje, duża przestrzeń dla pasażerów i kierowcy oraz miejsce na bagaże. Na uwagę zasługują także silniki i właściwości jezdne. Minusem Space Stara jest według jego użytkowników za słabe wyciszenie, przeciętna jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza oraz wadliwe skrzynie biegów.

 

Rynkowi rywale Mitsubishi Space Stara, to m.in. Toyota Corolla Verso, Renault Scenic, Ople Meriva i Zafira, Citroen Xsara Picasso i Seat Altea. Alternatywą może być także zakup kompaktowego kombi, jak np. Renault Megane, Volkswagen Golf, Opel Astra, Peugeot 307 SW czy Skoda Octavia.

Używane Mitsubishi Space Star z 2000 roku, to wydatek od 5 do 10 tys. złotych. Zdarzają się auta z krajowej sieci sprzedaży, jednak większość oferowanych na rynku wtórnym Space Starów, została sprowadzona. Dziesięcioletni Space Star z 2002 roku, to wydatek od 6 do 14,9 tys. złotych, ośmiolatki z 2004 roku wyceniane są na 10-18 tys. złotych, zaś auta z końcówki produkcji w 2005 roku, kosztują od 13 do 19 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27737 )
Array ( [docId] => 27737 )