Renault Modus

Kategoria: Autosegment K
Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Renault Modus to małe auto z nadwoziem typu minivan, zaliczane zarówno do segmentu B, czyli aut małych, jak również zahaczające o segment K, czyli minivany. Produkcja modelu Modus uruchomiona została w 2004 roku, zaś model ten uzupełnił ofertę vanów Renault obok modelu Scenic i Espace. Modus występuje w wersji krótkiej i przedłużonej Grand.

Renault Modus powstał na płycie podłogowej Nissan B, z której korzysta także Renault Clio oraz Nissany Micra i Note. Produkcję modelu rozpoczęto w 2004 roku. W 2008 roku Modus poddany został face liftingowi oraz wprowadzono o produkcji przedłużoną odmianę Grand Modus o większym, dłuższym wnętrzu. Z uwagi na małe zainteresowanie w związku z wysokimi cenami, Modus wycofany został z polskiej sieci sprzedaży francuskiej marki.

Konkurentami rynkowymi Renault Modusa, są głównie takie auta, jak spokrewniony z nim Nissan Note oraz Honda Jazz, Citroen C3 Picasso, Mercedes A klasa I i II oraz Ford Fusion. Alternatywą może być jednak zakup bardziej zwykłego auta segmentu B, jak np.: Volkswagen Polo, Opel Corsa, Renault Clio, Ford Fiesta, Seat Ibiza, Peugeot 206 lub 207, Citroen C3, Toyota Yaris, Nissan Micra, Skoda Fabia, Fiat Grande Punto, Kia Picanto czy Hyundai Getz lub i20.

 

Zalety Renault Modusa to bardzo funkcjonalne, praktyczne i wygodne nadwozie typu minivan, dostępne w dwóch wersjach długości. Na uwagę zasługuje dobra widoczność z kabiny. Minusem tego ładnego, małego minivana, jest niekorzystny stosunek jakości do ceny, wysokie koszty eksploatacji przy korzystaniu z autoryzowanego serwisu oraz problemy z elektryką, którą to małe auto jest dość mocno nafaszerowane.

Ceny używanych Renault Modus z 2004 roku, wahają się od 11 do 19 tys. złotych. Duża część Modusów oferowanych na rynku wtórnym pochodzi z indywidualnego importu, choć można znaleźć także egzemplarze kupione jako nowe w polskim salonie. Sześcioletni Renault Modus z 2006 roku, to wydatek od 12 do 22 tys. złotych, czterolatki z 2008 roku wyceniane są na 17 do 27 tys. złotych, zaś dwulatki z 2010 roku kosztują 25 do 32 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27736 )
Array ( [docId] => 27736 )