Chevrolet Epica

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Chevrolet Epica to jedna z propozycji na używane auto segmentu D, czyli klasy średniej. Produkcja modelu Epica rozpoczęła się w 2006 roku. Jest to aktualnie największy model Chevroleta w Europie. Model Epica zastąpił Chevroleta Evanda i poniekąd starsze auto Daewoo Leganza. Model Epica zaprojektowaniu został z myślą o sprzedaży na Starym Kontynencie.

Chevrolet Epica to duża limuzyna średniej klasy, może nie tej jakości co Mazda 6 czy Honda Accord, jednak to naprawdę duże przyzwoite auto za stosunkowo niewielkie pieniądze. Chevrolet Epica zastąpił w 2006 roku mniej udany i znany model Evanda, będący następcą Daewoo Leganzy po bankructwie tej koreańskiej firmy i przejęciu produkcji aut osobowych Daewoo przez koncern General Motors. Auto nie jest może szczególnie piękne ani wyjątkowo wykonane. Jednak trudno jest znaleźć tak duże auto, z tak bogatym wyposażeniem, za tak stosunkowo niską cenę, dużo niższą niż ceny np. używanych Volkswagenów Passatów o Audi A4 nie wspominając.

Zaletami Chevroleta Epica są duża ilość miejsca wewnątrz kabiny pasażerskiej, duży bagażnik oraz rozsądny stosunek jakości do ceny. Minusem tego auta jest mało precyzyjny układ jezdny oraz nie najlepsze skrzynie biegów.

 

Rynkowa konkurencja Chevroleta Epiki, to auta segmentu D, jak m.in. Renault Laguna, Citroen C5, Peugeot 508, Volkswagen Passat, Opel Vectra C i Insignia, Honda Accord, Toyota Avensis, Seat Exeo, Mazda 6, Skoda Superb, Hyundai Sonata i nowy model i40 oraz Kia Optima.

Ceny używanych Chevroletów Epica z 2006 roku osiągają ceny od 13 do nawet 29 tys. złotych. Pięciolatki z 2007 roku wyceniane są na 16 do 35 tys. złotych, czterolatki z 2008 roku kosztują od 21 do 40 tys. złotych, zaś trzylatki z 2009 roku, to koszt od 26 do 32 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27361 )
Array ( [docId] => 27361 )