Hyundai Accent - segment B

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Hyundai Accent to jedna z tańszych propozycji rynkowych, na używane auto, plasujące się na pograniczu segmentu B, czyli klasy aut małych oraz segmentu C, czyli aut kompaktowych. Produkcja Hyundaia Accenta pierwszej generacji ruszyła w 1994 roku, gdy model ten zastąpił znanego również w Polsce Hyundaia Pony/Excel. Accent III generacji zadebiutował w 2006 roku.

Hyundai Accent pierwszej generacji, wytwarzany jako trzy i pięciodrzwiowy hatchback oraz sedan, produkowany był w latach 1994-2000, jako następca wysłużonego i niezbyt udanego Hyundaia Pony, na niektórych rynkach znanego jako Excel. Druga generacja modelu Accent, produkowana była w latach 1999-2005, zaś w 2006 roku do produkcji weszła aktualnie oferowana, trzecia generacja modelu.

Hyundai Accent nie jest autem sprzedającym się w Europie w wielkich ilościach. Auto ma jednak swoje zalety, jak np. praktyczne wnętrze, niskie koszty eksploatacji, stosunek jakości do ceny oraz dobre silniki. Użytkownicy Accentów narzekają na słabe wyciszenie, twarde rysujące się szybko plastiki we wnętrzu, przeciętną jakość materiałów użytych do wykończenia wnętrza oraz nieprecyzyjne skrzynie biegów.

 

Rynkowi konkurenci Hyundaia Accenta, to głównie auta segmentu B, jak m.in. Renault Clio i Thalia, Ford Fiesta, Seat Ibiza i Cordoba, Peugeot 206 i 207 oraz ich wersje kombi, Citroen C3, Honda Jazz, Skoda Fabia I sedan i kombi, Fiat Grande Punto oraz Kia Rio. Alternatywą dla Hyundaia Accenta może być także zakup nieco większego od niego auta segmentu C, jak m.in. Citroen C4, Renault Megane, Ford Focus, Opel Astra, Peugeot 307, Toyota Corolla, Honda Civic lub Skoda Octavia.

Ceny używanych Hyundaiów Accentów z 2002 roku, wahają się od 4 do 9 tys. złotych. Można znaleźć zarówno auto z pierwszej ręki kupione w polskim salonie jako nowe, jak również dużo aut sprowadzonych przez indywidualnych importerów. Ośmioletni Accent z 2004 roku, to wydatek od 9 do 13 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku wyceniane są na 12 do 19 tys. złotych, zaś czterolatki z 2008 roku kosztują ok. 25-27 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27359 )
Array ( [docId] => 27359 )