Hyundai Getz - segment B

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Hyundai Getz to jedno z licznie reprezentowanych na rynku małych aut, zaliczanych do segmentu B, czyli klasy aut samochodów małych. Produkcja modelu Getz rozpoczęła się w 2002 roku, gdy to małe auto uzupełniło ofertę Hyundaia obok większych modeli. W 2006 roku Hyundai Getz przeszedł face lifting, zaś w 2008 roku zaprezentowany został jego następca Hyundai i20.

Hyundai Getz to jeden z bardziej udanych modeli tej koreańskiej marki. Ten produkowany w latach 2002-2008 model, zebrał wiele wyróżnień, jak m.in. zaszczytny tytuł Samochodu Roku 2004 Portugalii oraz nagrodę najlepszego małego auta 2003, przyznawaną przez brytyjskie pismo „What Car”. Getz to może nie najpiękniejsze auto w swoim segmencie, jednak całkiem przyzwoite i niedoceniane.

Konkurencja rynkowa Hyundaia Getz to głównie Opel Corsa, Renault Clio, Ford Fiesta, Seat Ibiza, Peugeot 206 i 207, Citroen C3, Toyota Yaris, Nissan Micra, Skoda Fabia, Fiat Punto Evo/Grande Punto oraz Kia Picanto I.

Zalety Hyundaia Getz, to przede wszystkim duża ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów , praktyczne wnętrze nadwozia hatchback, zarówno w trzy jak i pięciodrzwiowej odmianie oraz dobry stosunek ceny auta do jego jakości. Na uwagę zasługuje także łatwość obsługi, pewne prowadzenie auta, przyzwoita jakość wykonania auta oraz dość dobre wyposażenie standardowe i dobry komfort resorowania. Minusem Getza są słabe hamulce, kiepska widoczność prze tylną szybę oraz diesle o niskiej kulturze pracy.

Używany Hyundai Getz z początków produkcji, czyli z 2002 roku, to wydatek od 10 do 14 tys. złotych. Można znaleźć auta sprowadzone jak również egzemplarze kupione w krajowej sieci Hyundaia w Polsce, z udokumentowanym przebiegiem i z pierwszej ręki. Ośmioletnie auta z 2004 roku kosztują od 8 do 14 tys. złotych, sześciolatki z 2006 roku od 11 do 20 tys. złotych, zaś auta czteroletnie z 2008 roku wyceniane są od 14 do 26 tys. złotych, zaś trzylatki z 2009 roku 16-23 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27360 )
Array ( [docId] => 27360 )