Mitsubishi Grandis

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Mitsubishi Grandis to duży van, zaliczany do segmentu K. Produkcja siedmioosobowego modelu Grandis, rozpoczęła się w 2003 roku. Według japońskiego producenta, model Grandis jest rynkowym następcą Mitsubishi Space Runner. Grandis, choć jest w istocie typowym, dużym minivanem, sylwetką kojarzyć się może z dużymi autami kombi.

Mitsubishi Grandis, to propozycja na rynku wtórnym dla indywidualistów, którzy chcą się w jakiś sposób odróżnić, a potrzebują dużego, siedmioosobowego vana. Model Grandis zadebiutował w 2003 roku, zastępując popularne w latach 90. Mitsubishi Space Runner. W Polsce model Grandis jest mniej znany, zaś auta dostępne na rynku wtórnym zostały przywiezione do Polski przez importerów indywidualnych.

Główne zalety Mitsubishi Grandisa, to ogromna ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażerów oraz dobre właściwości jezdne i źródła napędu. Krytykę zbiera za słabe zdaniem użytkowników wyciszenie kabiny oraz słaba widoczność spowodowana kształtem słupków nadwozia. Minusem w Polsce może być także fakt, że Grandis oficjalnie nie był w krajowej sieci sprzedawany, więc użytkownicy mogą mieć problem z zakupem części zamiennych. Tanich zamienników raczej nie znajdziemy, zaś oryginalne części są drogie.

 

Rynkowa konkurencja Mitsubishi Grandisa, to duże, głównie siedmioosobowe vany, jak m.in. Fiat Freemont, Renault Espace, Volkswagen Sharan, Seat Alhambra, Fordy Galaxy i S-MAX, Peugeot 807, Lancia Voyager (d. Chrysler Voyager) oraz mniejsze kompaktowe minivany, jak. M.in. Toyota Verso, Renault Grand Scenic, Opel Zafira, Citroen C4 Grand Picasso czy Mazda 5.

Używane Mitsubishi Grandis z 2004 roku, to koszt w zależności od przebiegu i stanu technicznego auta, od 22 do nawet 39 tys. złotych. Podobnie, bo od 26 do 40 tys. złotych, kosztują egzemplarze sześcioletnie z 2006 roku. Grandis nie był sprzedawany w polskiej sieci Mitsubishi, więc oferowane na rynku wtórnym auta, pochodzą z indywidualnego importu. Używany Mitsubishi Grandis, to interesujące auto pod warunkiem, że znajdziemy bezwypadkowy egzemplarz ze stosunkowo niewielkim przebiegiem, co może nie być łatwe. Czteroletnie Grandisy z 2008 roku, wyceniane są na 30-50 tys. złotych.

oprac. PM na podstawie: Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27365 )
Array ( [docId] => 27365 )