Opel Agila I - segment B

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 29-09-2012 r.

Opel Agila I to oferta dla osób poszukujących niedrogiego, a dość pojemnego autka miejskiego. Produkcja Opla Agili pierwszej generacji uruchomiona została w 2000 roku, kiedy w ramach współpracy General Motors z japońskim Suzuki powstały dwa bliźniacze auta: Suzuki Wagon R+ i opisywana Agila.

Opel Agila to dość atrakcyjna z uwagi na walory użytkowe, propozycja na auto miejskie. Produkcja Agili pierwszej generacji, bazującej na Suzuki Wagon R+, odbywała się w latach 2000-2007 w fabryce Opla w Gliwicach. Druga generacja Agili, która zadebiutowała w 2008 roku, to już bliźniacze auto Suzuki Splash i oba auta powstają w fabryce Suzuki na Węgrzech. W 2003 roku Opel Agila I przeszedł face lifting i drobne zmiany modernizacyjne.

Zalety Opla Agili, to dobra widoczność z kabiny, a przede wszystkim z miejsca kierowcy, duża ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów. Na plus zasługują także stosunkowo niskie koszty eksploatacji i zakupu auta. Innym atutem jest pudełkowate nadwozie, które dzięki swej wysokości ułatwi podróżowanie tym autem nawet wysokim osobom. Użytkownicy Opli Agila I narzekają na wadliwe skrzynie biegów oraz na spory poziom hałasu we wnętrzu auta.

Rynkowi rywale Opla Agili, to bliźniaczy Suzuki Wagon R+ oraz takie auta, jak Nissan Note, Toyota Yaris Verso, Ford Fusion, Honda Jazz, Daihatsu Move, Suzuki Ignis oraz klasyka segmentu B, czyli m.in.: Volkswagen Polo, Renault Clio, Opel Corsa, Ford Fiesta, Seat Ibiza, Peugeot 206 i 207, Citroen C3, Skoda Fabia, Fiat Grande Punto i Fiat Idea.

Ceny używanych Opli Agila I z 2000 roku, wahają się od 5,5 do 10 tys. złotych. Auta dziesięcioletnie z 2002 roku wyceniane są na 6 do 12,8 tys. złotych, ośmiolatki z 2004 roku kosztują 7 do 14 tys. złotych, zaś auta sześcioletnie z 2006 roku, to wydatek od 9,9 do 16,9 tys. złotych. Nie ma problemu z zakupem Opla Agili z polskiego salonu, z udokumentowanym przebiegiem i historią a nawet z pierwszej ręki. Jeśli komuś nie będzie przeszkadzał specyficzny kształt nadwozia, nie powinien się tym praktycznym autkiem rozczarować.

oprac. PM na podstawie: Samar, Autocentrum, Otomoto.pl

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27357 )
Array ( [docId] => 27357 )