Opel Vectra B – opinie, doświadczenia, na co warto zwrócić uwagę

Autor: Duda Daniel
Data: 25-09-2012 r.

Opel Vectra był i nadal jest bardzo lubianym samochodem na naszym rynku. Uważany jest za auto bardzo praktyczne, solidne i dość trwałe, zwłaszcza jak mowa o jego silnikach. Potwierdzone to zostało wieloma opiniami użytkowników, zadowolonych z posiadania tego auta.

Opel Vectra B był produkowany od 1995 do 2002 roku. W czasie tych lat przeprowadzano liczne zmiany stylistyczne, wprowadzano nowe silniki oraz wersje specjalne modelu. Vectra B jest następcą wysłużonej już poprzedniczki, która również znalazła szerokie grono odbiorców. Nowy model został gruntownie przebudowany, zmieniono stylistykę, bryła auta stała się bardziej spójna  jednolita, pojawiły się zaokrąglenia, zintegrowane światła, nowe silniki oraz ulepszenia konstrukcyjne.

Moja Vectra była to wersja kombi, pochodząca z 1997 roku produkcji, w której pod maską zamontowano silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra i mocy 116KM. Auto sprowadziłem z Niemiec, z przebiegiem ponad 260 tysięcy kilometrów. Aby Vectra była bardziej ekonomiczna, otrzymała sekwencyjną instalację gazową. I tu bardzo duże zaskoczenie. Silnik idealnie wprost współpracował z instalacją LPG, udawało się uzyskać spalanie na poziomie 8,2 litra gazu na 100km. Oczywiście przy pokonywaniu długich odcinków drogi ze stała prędkością. Ale jak na auto tych gabarytów i z takim silnikiem, dla mnie to był duży wyczyn i duże pozytywne zaskoczenie. Wersja wyposażenia mojej Vectry to CDX czyli jedna z najlepiej wyposażonych. Oczywiście było wszystko co potrzebne do miłej i komfortowej jazdy. Z ciekawostek można wspomnieć o tempomacie, sterowaniu radiem w kierownicy czy komputerze pokładowym.

 

Mechanicznie ja Vectry nie potrafię ocenić, ponieważ nic przy niej nie robiłem, oczywiście oprócz wymiany elementów eksploatacyjnych. Przejechałem nią w niecały rok ponad 60 tysięcy kilometrów i przy przebiegu ponad 300 tysięcy nadal nic nie wymagało wymiany. Zawieszenie jest typowym kompromisem pomiędzy twardym a komfortowym, co sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się na naszych drogach, jest trwałe i nie wymaga wiele uwagi.

Bolączką Vectry jest z pewnością korozja. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, w bardziej wysłużonych egzemplarzach nie trzeba jej szukać sama da o sobie znać.

Ja Opla Vectrę B wspominam bardzo dobrze. Nie napisze złego słowa bo po prostu nie mogę. Nie miałem z tym samochodem żadnego problemu, zdarzały się sytuacje, że praktycznie w ciągu tygodnia nie stygł a pomimo tego faktu wcale nie strajkował. Przy zakupie auta w dobrym stanie z pewnością może jeszcze posłużyć dobrych parę lat.

Duda Daniel

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27351 )
Array ( [docId] => 27351 )