Co możemy dokupić do pakietu ubezpieczeniowego

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 15-06-2012 r.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC, to obowiązkowa polisa jaką powinno się wykupić posiadając samochód. Jeżeli auto ma wysoką wartość i/lub jest zakupione na kredyt, niezbędne jest także wykupienie polisy auto-casco, gdyż wymagają tego banki. NNW, czyli polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków to sprawa, o którą warto zadbać.Co jeszcze oferują nam firmy ubezpieczeniowe?

Jednym z popularnych „dodatków” oferowanych kierowcom przez ubezpieczycieli przy zawieraniu umowy ubezpieczenia OC lub auto casco, jest ubezpieczenie szyb, które chroni nas od wszelkich uszkodzeń. Plusem tego dodatku jest to, że jeśli np. na parkingu zostanie nam wybita szyba i zdecydujemy się skorzystać z tej ochrony, nie tracimy zniżek posiadanych z tytułu polisy auto casco. Możemy także w wielu firmach ubezpieczyć kluczyki do auta. Dysponując ubezpieczeniem kluczyków, zwolnieni będziemy z nakładów, jakie musielibyśmy ponieść w sytuacji zakupu nowych kluczyków lub sterowników do nich.

Warto w niektórych przypadkach pomyśleć o tzw. ubezpieczeniu GAP. Polega ono na ubezpieczeniu się od strat finansowych, które mogłyby wyniknąć ze spadku wartości pojazdu. Ubezpieczenie GAP oferowane jest przez niektóre firmy jako dodatek do ubezpieczenia auto casco. Jeśli auto zostanie skradzione lub po wypadku ocenione zostanie jako szkoda całkowita, właściciel otrzyma odszkodowanie w wysokości wartości auta w momencie szkody, nie zaś tej, na jaką auto ubezpieczono.

Ubezpieczenie GAP gwarantuje w takiej sytuacji wypłacenie różnicy pomiędzy wartością auta nowego, a wartością samochodu w momencie gdy doszło do szkody. Może to pomóc właścicielowi auta w zakupie nowego pojazdu lub w spłaceniu kredytu, jeśli auto zostało kupione na raty.

Inne dodatki jakie możemy dokupić do polisy OC lub AC, to m.in. przedłużenie gwarancji, ubezpieczenie pomocy prawnej, samochód zastępczy, ubezpieczenie opon czy informacja prawna.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27810 )
Array ( [docId] => 27810 )