Dodatki do ubezpieczeń komunikacyjnych

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 15-06-2012 r.

OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to obowiązkowa polisa jaką musi mieć każdy właściciel auta. Jeżeli auto jest zakupione na kredyt i ma wysoką wartość, trzeba także wykupić polisę auto-casco, gdyż wymagają tego banki. NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, po prostu warto mieć. A jakie dodatki do ubezpieczeń oferują nam ubezpieczyciele?

Informacja prawna, to jeden z dodatków oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe przy zakupie polisy. Polega to na tym, że jeśli dojdzie do wypadku naszego pojazdu, popełnienia nim poważnego wykroczenia lub jego sprzedaży, możemy skorzystać z pomocy w postaci infolinii prawnej, gdzie można uzyskać informacje o zasadach zgłaszania zdarzenia, czy informacji o tym jak starać się odszkodowanie czy dochodzić w sądzie swoich praw.

Samochód zastępczy, to kolejny dodatek do polisy oferowany klientom przez ubezpieczycieli. Jeżeli dokupimy ten dodatek, w przypadku wypadku naszego auta możemy liczyć na miejscu zdarzenia na pomoc w postaci odholowania pojazdu uszkodzonego oraz podstawienia auta zastępczego, z którego można będzie korzystać przez trzy doby.

Niektórzy ubezpieczyciele proponują także ubezpieczenie opon, które gwarantuje pomoc jeśli dojdzie do uszkodzenia ogumienia w naszym aucie. Jeśli do takiego zdarzenia dojdzie, zgłaszamy szkodę co sprawia niezwłoczne wysłanie na miejsce zdarzenia pomocy drogowej w celu wymiany koła na zapasowe. Jeżeli zaś z jakichś przyczyn wymiana koła nie jest możliwa, auto zostaje odholowane do serwisu i naprawione na koszt ubezpieczyciela.

 

Grą wartą świeczki może, ale nie musi okazać się oferta przedłużenia gwarancji. Ubezpieczyciele oferują przedłużenie gwarancji na auto nowe do 36 miesięcy, zaś na auta używane do 12 miesięcy. Jeśli dojdzie do awarii w trakcie trwania takiego ubezpieczenia, ubezpieczyciel pokryje koszt naprawy silnika, skrzyni biegów, mechanizmu różnicowego, przekładni lub także elementów elektroniki. To ostatnie już jednak w przypadku wykupienia wariantu poszerzonego.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27813 )
Array ( [docId] => 27813 )