Jak kupić polisę w systemie direct

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 07-04-2012 r.

Zakup ubezpieczeń komunikacyjnych w systemie direct jest od kilku lat coraz bardziej popularne także w Polsce. Jeśli jednak chcesz kupić polisę ubezpieczeniową przez telefon i Internet, nie zaś u agenta ubezpieczeniowego, zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów.

System direct

Podstawa zakupu polisy ubezpieczeniowej, to rozmowa telefoniczna z pracownikiem ubezpieczyciela, którą możesz zamówić poprzez stronę internetową. Rozmowa w czasie której można ubezpieczyć auto trwa ok. 20 minut. W trakcie rozmowy konsultant zadaje szczegółowe pytania dotyczące samochodu i właściciela. Żeby rozmowa przebiegła szybko i sprawnie warto mieć wówczas pod ręką dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz poprzednią polisę ubezpieczeniową. Na podstawie informacji, które podasz przez telefon, zostanie wyliczona składka i od razu możesz podjąć decyzję o zawarciu umowy, zaś dokumenty i rachunek zostaną przysłane mailem i pocztą.

Wypełnienie wniosku

Jeżeli zdecydujesz się na zakup polisy przez Internet, musisz wypełnić wniosek na stronie internetowej wybranego przez siebie ubezpieczyciela. Wypełniony wniosek przed wysłaniem koniecznie dokładnie sprawdź. Jeśli coś jest niejasne lepiej wstrzymaj się z wysłaniem wniosku i zadzwoń do ubezpieczyciela.

Pamiętaj przy zakupie polisy w systemie direct, że system infolinii przerzuca na przedstawiciela zakładu ubezpieczeń ciężar prawidłowego wypełnienia wniosku. Natomiast nieprawidłowe wypełnienie wniosku przez Internet może później prowadzić do odmowy wypłaty odszkodowania.

Ogólne warunki ubezpieczenia

Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy przez telefon lub Internet, zapoznaj się z ogólnym warunkami ubezpieczenia (OWU). Zawsze firmy ubezpieczeniowe dokument ten zamieszczają na swoich stronach internetowych. Trzeba zwrócić w OWU szczególną uwagę na wyłączenia, zaś w przypadku wątpliwości zapytać konsultanta w jakiej sytuacji firma ubezpieczeniowa może odmówić nam wypłaty odszkodowania.

Pakiety promocyjne

Dokładnie przyjrzyj się promocyjnym pakietom, które wbrew pozorom znacząco wpływają na cenę całości składki ubezpieczeniowej. Często bowiem firmy ubezpieczeniowe np. do obowiązkowego ubezpieczenia OC „dodają” ubezpieczenia dobrowolne, takie jak ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pomocy drogowej (Assistance) czy ochrony prawnej (OP). Zazwyczaj jednak te dodawane ubezpieczenia mają bardzo ograniczony zakres, np. przy ubezpieczeniu NNW wypłata świadczenia następuje tylko w przypadku trwałego inwalidztwa.

Płatności w systemie direct

Kiedy kupujesz polisę w systemie direct, masz do wyboru kilka rodzajów płatności. Składkę możesz opłacić przelewem, kartą kredytową lub za pobraniem pocztowym przy odbiorze polisy. Należność za polisę możesz także regulować jednorazowo, raz na pół roku, co kwartał lub nawet co miesiąc.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27805 )
Array ( [docId] => 27805 )