Jak sprawić, żeby OC kosztowało mniej

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 15-06-2012 r.

Oferty ubezpieczeń komunikacyjnych w różnych firmach potrafią bardzo się od siebie różnić zakresem ubezpieczenia, jak i ceną. Różnice w cenie polisy OC mogą sięgać nawet kilkuset złotych, zaś w przypadku auto casco różnica może być nawet kilkuset procent.

Brak zniżek u tzw. młodego kierowcy, który jeszcze się ich nie dorobił, może być bardzo dotkliwy, gdy chce on zarejestrować i ubezpieczyć swoje pierwsze auto. Jest jednak kilka sposobów na to, żeby taniej zawrzeć umowę ubezpieczenia. Podstawowym sposobem na znalezienie tańszej oferty ubezpieczenia OC lub innej jest sprawdzenie i porównanie cen polis u różnych ubezpieczycieli. Można takiego porównania dokonać na dwa sposoby. Pierwszy sposób, to sprawdzenie cen polis OC drogą telefoniczną u konkretnych ubezpieczycieli lub poprzez formularze na stronach internetowych konkretnych firm ubezpieczeniowych. Drugim sposobem jest porównanie cen polis w internetowych porównywarkach ubezpieczeniowych, jak np. tanie-ubezpieczenie.eu, ipolisa.pl lub rankomat.pl.

Innym sposobem na skorzystanie ze zniżki w ubezpieczeniu, jest podpisanie umowy użyczenia samochodu np. komuś z rodzeństwa lub rodzicowi, który posiada zniżki w ubezpieczeniach z uwagi np. na długi staż kierowcy i jazdę bezszkodową . Jeśli dysponujemy umową użyczenia pojazdu, osoba której formalnie pozwoliliśmy na korzystanie z niego, może i powinna udać się do wybranego przez nas ubezpieczyciela, który dokona kalkulacji składki ubezpieczeniowej na podstawie jej zniżek, co dla nas może być dużą korzyścią i oszczędnością.

 

Dobrym sposobem na tańsze ubezpieczenie jest także wspólny „zakup” auta z osobą posiadającą duże zniżki w ubezpieczeniach, np. rodzicem, bratem, mężem czy żoną itp. Ważne w takim wypadku, żeby wspólnie podpisać umowę kupna-sprzedaży samochodu, który kupujemy. Wówczas przy ubezpieczaniu tego auta ubezpieczyciel weźmie pod uwagę zniżki posiadane przez współwłaściciela, co może znacząco obniżyć cenę polisy OC lub auto casco.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27816 )
Array ( [docId] => 27816 )