Zniżki można ubezpieczyć

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 28-05-2012 r.

Każdy posiadacz pojazdu zmuszony jest do zawarcia obowiązkowej polisy OC. Polisę auto-casco oraz NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, po prostu warto mieć, a w przypadku kredytu samochodowego trzeba. Nie wszyscy kierowcy wiedzą jednak, że mogą ubezpieczyć także zniżki za bezszkodową jazdę, jakie wypracowywali przez lata.

Kierowca użytkujący samochód/samochody od wielu lat, jeśli nie spowodował nigdy podczas prowadzenia auta wypadku, dziś może posiadać duże, sięgające nawet 60 proc. zniżki przy ubezpieczeniu OC. I gdyby nagle doszło choćby do niewielkiej kolizji spowodowanej przez takiego „zniżkowego” kierowcę, straciłby on to, co wypracowywał przez lata płacąc składki za polisy ubezpieczeniowe, zaś jego składki po takim zdarzeniu mogłyby stać się nagle wyższe co najmniej o kilkaset złotych. Po takim zdarzeniu wypracowane zniżki spadają zwykle od 10 do 20 proc., zaś proces ponownego odbudowania posiadanych wcześniej zniżek, może zająć nawet dwa kolejne lata.

Żeby więc posiadanych zniżek nie stracić, można je ubezpieczyć i to zarówno w przypadku polisy OC, jak i auto-casco. Ubezpieczenie zniżek można wykupić wyłącznie w firmie, w której posiadamy polisę OC i/lub AC o ile dana firma ma ubezpieczenie zniżek w swojej ofercie. Ubezpieczenie wypracowanych zniżek opłaca się szczególnie osobom, które posiadają więcej niż jedno auto. Wówczas, gdy dojdzie do szkody z udziałem jednego samochodu, właściciel nie traci zniżki przy ubezpieczaniu drugiego auta lub aut.

 

Oferty ubezpieczenia zniżek są jednak także obwarowane różnymi ograniczeniami. I tak np. niektóre firmy nie chcą ubezpieczać zniżek młodym kierowcom, którzy nie ukończyli 25-26 lat. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zgadzają się np. na ubezpieczenie jedynie dwóch szkód w ciągu trzech lat, zaś inne tylko jednej szkody w ciągu roku. Problem z ubezpieczeniem zniżek mogą mieć także osoby prowadzące działalność gospodarczą. Niektórzy ubezpieczyciele wymagają także, kiedy chcemy np. ubezpieczyć zniżki w OC, żebyśmy wykupili u nich również polisę auto-casco.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27806 )
Array ( [docId] => 27806 )