Internetowe ułatwienia przy rejestracji samochodu

Autor: Mieszkowski Piotr
Data: 15-06-2012 r.

Kiedy chcemy zarejestrować auto, niezbędna jest wizyta w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania. Osobiście trzeba odebrać dokumenty auta i tablice rejestracyjne. Jest jednak kilka czynności, jakie możemy wykonać sami przy pomocy komputera z dostępem do Internetu.

Jeszcze do niedawna, trudno było sobie wyobrazić załatwienie pewnych czynności urzędowych przez Internet. Świat i technika idzie jednak do przodu i dziś pewne formalności, które trzeba wykonać, żeby zarejestrować samochód, możemy zrobić sami nie wychodząc z domu. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy musieli udać się do wydziału komunikacji. Jednak dzięki formalnościom, jakie możemy wykonać przez Internet, czas naszej wizyty w urzędzie może bardzo się skrócić.

Podstawowa sprawa jaką trzeba zrobić w celu rejestracji auta, to wypełnienie i złożenie wniosku o rejestrację pojazdu, do którego trzeba dołączyć w zależności od danej sytuacji różne załączniki. Jest tych załączników dość dużo, jeżeli samochód, który chcemy zarejestrować został sprowadzony z zagranicy. Wniosek o rejestrację auta możemy w niektórych urzędach wypełnić przez Internet, składając wniosek za pomocą skrzynki podawczej. Po otrzymaniu wniosku online przez urząd, dostajemy potwierdzenie z wezwaniem do przedłożenia w wydziale komunikacji oryginalnych dokumentów, co można zrobić za pomocą listu poleconego, jednak wydłuża to sprawę.

Przy pomocy Internetu można także zarezerwować wizytę w Wydziale Komunikacji, określając dokładnie jej datę, godzinę oraz określić zakres sprawy, którą chcemy załatwić. Gdy mamy potwierdzoną mailem przez urząd rezerwację wizyty, możemy śmiało w wyznaczonym dniu i godzinie podchodzić do okienka w urzędzie, nawet jeżeli zgromadzi się tam duża grupa interesantów czekających w kolejce.

Mieszkowski Piotr

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27842 )
Array ( [docId] => 27842 )