Jak wybrać torbę na aparat fotograficzny

Kategoria: Sprzęt foto
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-05-2012 r.

Aparat cyfrowy jest dosyć drogim sprzętem. Nieustannie go przenosząc, powinieneś zadbać o jego właściwe przechowywanie. Z pomocą przyjdzie Ci profesjonalna torba do aparatu. Jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę przy jej kupnie?

Wytrzymałość

Zasadniczą kwestią jest wytrzymałość tworzywa, z jakiego została wyprodukowana torba. Przede wszystkim zwróć trzeba uwagę na solidne umocowania wszystkich uchwytów. Transportowany sprzęt fotograficzny często może ważyć nawet kilkanaście kilogramów. Chowając go do torby musisz mieć pewność, że w czasie jego przenoszenia nagle nie zerwie Ci się pasek od torby. Mogłoby to spowodować poważne uszkodzenia sprzętu.

Odpowiednie zabezpieczenie

Najważniejszą funkcją torby na aparat fotograficzny jest doskonałe zabezpieczenie sprzętu. Przede wszystkim ma ona chronić Twój aparat przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Aby idealnie spełniała tę rolę, powinieneś zdecydować się na torbę, której wnętrze wykończone jest specjalną gąbką oraz siatką wzmacniającą. Wyściełane wnętrze torby pozwoli zamortyzować ewentualny upadek torby z aparatem.

Jednak przy wyborze powinieneś też zwrócić uwagę na zabezpieczenia przed ewentualną kradzieżą. Sprzęt fotograficzny jest dość drogi i może kusić złodziei. Solidna torba powinna być nie tylko wzmocniona dodatkową siatką, ale również posiadać w pasku metalową linkę utrudniającą jego przecięcie. Dobrze jeśli będzie wyposażona w niewielką kłódkę. Kupując torbę warto zainwestować nieco więcej pieniędzy i mieć pewność, że Twój sprzęt będzie chroniony w sposób niemal idealny.

Odpowiedni kolor

Wbrew pozorom kolor wybranej przez Ciebie torby ma duże znaczenie. Podczas pracy w plenerze, sprzęt fotograficzny jest szczególnie narażony na działanie promieni słonecznych. Torba, w której będziesz transportował aparat, powinna w maksymalny sposób ograniczyć nagrzewanie się sprzętu. Im jaśniejszy kolor, tym przyciąganie promieni słonecznych mniejsze. Oczywiście w przypadku jasnej torby będziesz musiał zwracać większą uwagę na jej ewentualne zabrudzenia. Lepiej jednak martwić się o to, jak wyczyścić torbę, niż ponosić skutki uszkodzenia cennego sprzętu.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27911 )
Array ( [docId] => 27911 )