Jaki aparat kompaktowy jest najlepszy w trudnych warunkach pogodowych

Kategoria: Sprzęt foto
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 30-05-2012 r.

Atutem aparatu kompaktowego jest jego niewielki rozmiar, dzięki któremu można go zabrać praktycznie wszędzie. Jednak problem może się pojawić w przypadku, kiedy będziesz chciał robić zdjęcia w trudnych warunkach pogodowych. Jaki aparat kompaktowy będzie nadawał się do tego typu zdjęć?

Aparaty wodoodporne

Robienie zdjęć w trudnych warunkach pogodowych wiąże się często z narażeniem sprzętu na dużą wilgotność powietrza. Dlatego też kupując aparat kompaktowy powinieneś zwrócić uwagę na jego odporność na ten czynnik atmosferyczny. Na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które zapewniają dostateczną ochronę przed zawilgoceniem.

Nie musisz od samego początku inwestować w specjalistyczny aparat do zdjęć pod wodą. Wystarczy, że wybrany przez Ciebie aparat kompaktowy będzie wyposażony w obudowę, która umożliwi zabezpieczenie sprzętu przed ewentualnym wpływem wody.

Wewnętrzny obiektyw

Trudne warunki pogodowe narażają aparat na dodatkowe uszkodzenia. Woda i zanieczyszczenia mogą wpłynąć negatywnie szczególnie na jego obiektyw. Jeżeli planujesz robić zdjęcia w trudnych warunkach, powinieneś zainteresować się sprzętem wyposażonym w wewnętrzny obiektyw. Dzięki takiemu ruchowi soczewek jest on dodatkowo chroniony przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wytrzymała obudowa

Piasek czy inne czynniki powodujące zabrudzenia aparatu to również trudne warunki do wykonywania zdjęć. W związku z tym szczególnie polecane są aparaty o specjalnie wzmocnionej obudowie. Aparat powleczony dodatkowym ogumieniem, które bardzo często jest również antypoślizgowe, znacznie utrudnia wniknięcie do wnętrza aparatu drobnych zanieczyszczeń. Poza tym ułatwia również stabilne utrzymanie sprzętu w dłoni.

Wybrany przez Ciebie aparat powinien mieć również zamaskowane wejścia do karty pamięci, ładowarki czy przewodu USB.

 

Decydując się na droższy aparat wybierz ten, który nie tylko będzie miał o wiele odporniejszą obudowę niż tradycyjne kompakty, ale którego ewentualne czyszczenie nie będzie sprawiało wielu problemów. W trudnych warunkach z pewnością często będziesz musiał zmagać się z drobnym pyłem. Regularne oddawanie go do serwisu w celu konserwacji będzie zbyt kosztowne. Dlatego lepiej, abyś samodzielnie mógł usunąć niewielkie zanieczyszczenia.

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27916 )
Array ( [docId] => 27916 )