Jak robić ozdoby z filcu

Kategoria: Rękodzieło
Autor: Valeeva Anna
Data: 05-06-2012 r.

Filc to materiał obecnie bardzo popularny w Polsce. Jest wykorzystywany na różne sposoby: do szycia ubrań, produkcji kapeluszy, torebek, spinek do włosów, biżuterii, zabawek czy pamiątek. Coraz bardziej popularne stają się również przedmioty wystroju wnętrz naszego domu – ozdoby z filcu służą jako dekoracje dla domu w postaci kwiatów, obrazów, dywanów.

Filc na co dzień

Ubrania, buty i biżuteria z filcu. Noszenie ich jest nie tylko przyjemne, ale też praktyczne. Naturalna wełna, z której powstaje filc ma właściwości lecznicze. Używanie filcu zaleca się chorym np. na osteochondrozę oraz alergikom. Przedmioty wykonane z filcu pobudzają również krążenie.

Ozdoby z filcu

Wykonanie modnego przedmiotu z filcu np. naszyjnika bądź bransoletki wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Potrzebna jest niewielka ilość kolorowej wełny i gorąca woda z odrobiną mydła. Mydło można zastąpić detergentem, dodać kilka kropli i wymieszać. Bierzemy kłębki kolorowej wełny i maczamy w mydlanej wodzie, delikatnie zaczynamy formować kulkę. Podczas procesu filcowania warto wziąć dwa razy więcej wełny w stosunku do oczekiwanej ilości filcu, gdyż wełna zmniejsza swoją powierzchnię. Następnie spłukujemy kulkę gorącą wodą, nadal wałkując. Gotowy filc uzyskujemy po wysuszeniu. Gdy wszystkie kuleczki do Twojej bransoletki będą już gotowe, pozostaje tylko nawlec je na podwójnej nici.

Z filcu możesz robić nie tylko kuleczki. Wykorzystując różne przedmioty znajdujące się w każdym domu można uzyskać różne kształty ozdób. Samodzielne wykonanie gwarantuje, że Twoja biżuteria z filcu będzie nie tylko świetnie wyglądać. Będzie również niepowtarzalna.

Valeeva Anna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27922 )
Array ( [docId] => 27922 )