Jak własnoręcznie wykonać wiszące kolczyki

Kategoria: Rękodzieło
Autor: Welc Wioleta
Data: 09-04-2012 r.

Każda z nas pewnie kiedyś się zastanawiała, jak zdobyć coś oryginalnego, innego niż wszystko co możesz kupić w sklepie. Własnoręcznie wykonane kolczyki, choć nie wiem jak będą banalne, zawsze będą oryginalne.

Możesz spróbować zrobić własną biżuterię, nie jest to trudne. Będzie ona na pewno jedyna w swoim rodzaju, bo wykonana własnoręcznie. Wystarczy, że poznasz kilka zasad.

Pomysł

Najpierw zastanów się co chciałabyś przygotować i z jakich materiałów. Następnie kup niezbędne akcesoria i półprodukty. Materiały dostępne są w sklepach, jak również w Internecie. W nich możesz się zaopatrzyć w bigle, druciki, koraliki, przekładki, piórka.

Materiały do wykonania kolczyków

Do wykonania wiszących kolczyków będą potrzebne bigle z kulką otwarte, posrebrzane dwa druciki, koraliki według uznania oraz szczypczyki (szczypce okrągłe bociany lub płaskie na końcu; niektórzy wolą z nich korzystać, bo świetnie przytrzymują okrągłe druciki przy zaginaniu), które posłużą nam do zaginania części metalowych.

Technika wykonania kolczyków

Na drucik nakładamy koraliki według upodobań. Na rynku dostępne są też różne przekładki, które ładnie prezentują się między koralikami. Gdy założysz już wszystkie koraliki należy zagiąć drucik w loopik – jest to oczko wykonane na końcu drucika i dopiero po przełożeniu przez kółeczko w biglu, docisnąć. Uważaj, żeby nie spłaszczyć lub nie zdeformować za bardzo kółeczka przy dociskaniu. Kolczyki wtedy będą mało estetyczne. Wystarczy poćwiczyć na kilku drucikach i na pewno będziesz miała tę metodę opanowaną.

Kolczyki są gotowe. Do kompletu możesz własnoręcznie wykonać również bransoletkę i naszyjnik.

Welc Wioleta

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 27920 )
Array ( [docId] => 27920 )