Czy golf jest odpowiednim sportem dla dziecka

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 28-06-2012 r.

Pierwsze skojarzenie jakie pojawia się odnośnie golfa to elitarna dyscyplina sportu zarezerwowana dla wąskiej grupy bogatych ludzi. Prawda jest jednak inna. W ostatnim czasie liczba amatorów tego sportu rośnie. Czy jednak jest to dobry sport dla dzieci?

Szacunek i pokora

Zdecydowanie warto wysłać dziecko na lekcje gry w golfa. Podczas gry młody człowiek kształtuje swój charakter i automatycznie wyrabia w sobie wiele nawyków, pożądanych również poza polem golfowym. Kultura gry w golfa wymusza na zawodnikach punktualność. Jeśli turniej rozpoczyna się o 10.00 przy pierwszym dołku, przeciwnicy powinni stawić się na tee najpóźniej o 9.55. Spóźnienie jest równoznaczne z dyskwalifikacją.

Punktualność to jeden ze sposobów okazania szacunku swojemu przeciwnikowi. Golf wymaga wzajemnej grzeczności wobec graczy, etykieta przewiduje uścisk dłoni po zakończonej rozgrywce, wszelkie zachowania niesportowe są piętnowane.

Sukces w grze nie przychodzi natychmiastowo. Na murawie trzeba spędzić wiele godzin, by nauczyć się poprawnie uderzać i zaliczać dołki w kilku uderzeniach. Młody zawodnik nie powinien się zniechęcać i wytrwale szlifować swój styl gry.

 

Wyobraźnia i wytrwałość

Podczas gry piłki są miotane na duże odległości i osiągają wysokie prędkości. Każdy zawodnik musi stosować się do przepisów bezpieczeństwa, by nie narażać nikogo na obrażenia. W trosce o zdrowie pozostałych graczy, młody zawodnik musi przewidywać tor lotu piłki po uderzeniu, tak by nie napotkała nikogo na swojej drodze. Zasady gry w golfa nie pozwalają na przejście do kolejnego dołka przed zaliczeniem poprzedniego. Trzeba konsekwentnie skończyć daną rozgrywkę. Osiągnięcie celu, jakim jest dołek często wymaga sprytu i zaradności – zwłaszcza, gdy piłka wpadnie w piasek lub wysoką trawę.

Oczywiście kształtowanie charakteru jest procesem długotrwałym. Nie spodziewajmy się więc znaczącej wewnętrznej przemiany w młodym graczu zaraz po pierwszym treningu.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28094 )
Array ( [docId] => 28094 )