Jak uczyć się gry w golfa

Kategoria: Golf
Autor: Łozińska Agnieszka
Data: 26-06-2012 r.

W golfie można doskonalić swoje umiejętności na dwa sposoby: poprzez indywidualne lekcje z trenerem rozłożone w czasie na kilka miesięcy lub uczęszczając na kursy do specjalnych szkół. Takie kursy są bardziej intensywne i trwają zwykle kilka dni z rzędu. Co lepiej wybrać?

Lekcje indywidualne

Wybór odpowiedniego sposobu nauki gry w golfa zależy od takich czynników jak czas, który możemy poświęcić na rozwój, ile możemy na niego wydać i który sposób nauki lepiej odpowiada naszej osobowości.

Lekcje indywidualne są polecane zwłaszcza osobom z małym doświadczeniem, które wcześniej nigdy nie uczyły się tej gry. Oczywiście są droższe od zajęć grupowych, jednak dla początkujących mają jedną ważną zaletę – są rozłożone w czasie na okres kilku miesięcy. To bardzo ważne, ponieważ nauka podstawowych ruchów dla gracza jest bardzo skomplikowana.

Poznanie podstawowych uderzeń musi iść w parze z systematyczną praktyką, dlatego nabranie wprawy w grze wymaga czasu. Dopiero po kilku miesiącach gracz jest w stanie biegle opanować podstawowe techniki, by móc przejść do kolejnych lekcji. Dodatkowo zajęcia lekcyjne są dostosowywane do postępów gracza, ponieważ trener wie, na jakim poziomie jest obecnie jego uczeń.

Szkoły gry w golfa

Intensywne kursy gry w golfa są zarezerwowane przede wszystkim dla osób średniozaawansowanych, które sprawnie radzą sobie na murawie i jednocześnie chcą dalej podnosić swoje umiejętności.

Grupa uczniów na kursach przeważnie składa się z kilku osób. Grają one na podobnym poziomie, by mogły wynieść z lekcji jak najwięcej przydatnych informacji. Należy wziąć pod uwagę, że ilość informacji na kursie będzie przekraczała zdolność przyswajania wiedzy.

Uczestnicy kursów przychodzą na zajęcia z dotychczas nabytą wiedzą i doświadczeniem. To w ich gestii leży, by nauczyć się jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Ograniczony przez czas instruktor nie może traktować wszystkich indywidualnie – dlatego nie polecamy tego typu kursów początkującym.

 

Wybierając sposób nauki gry w golfa należy dopasować go do własnych możliwości i predyspozycji. Na pewno warto umieć grać w ten sport, ponieważ daje dużo radości i jest okazją do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Łozińska Agnieszka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28088 )
Array ( [docId] => 28088 )